• facebook
 • rss
 • Prośba 
o mądre widzenie

  dodane 07.06.2012 00:00

  – Polaków i Węgrów łączą wspólni królowie, święci i wspólne cierpienia. Trzeba, by łączyła nas także wspólna przyszłość, szczególnie chrześcijańska przyszłość Europy.


  Tymi słowami zwrócił się do kilkudziesięciu osób zgromadzonych we wrocławskim kościele NMP na Piasku ks. Mirosław Drzewiecki w czasie Eucharystii sprawowanej w intencji narodu węgierskiego oraz premiera Viktora Orbána. Legendarny kapelan „Solidarności” przywoływał słowa Jana Pawła II o konieczności powrotu Starego Kontynentu do swoich chrześcijańskich korzeni. Wskazał także na fakty z historii potwierdzające głęboką więź pomiędzy narodami polskim i węgierskim oraz podkreślił, że aktualna sytuacja kryzysu na świecie wymaga spojrzenia na bieżące przemiany przez wielkie okno wartości chrześcijańskich.

  – Bez etyki ekonomia dojdzie do samoznikczemnienia. Ofiarą pada wówczas najczęściej zwykły szary człowiek – przestrzegał. Dodał także, że dziś środowiska wyznające niezniszczalne wartości ewangeliczne zarówno na Węgrzech, jak w Polsce zwierają szeregi w Kościele katolickim wokół nauczania wskazującego na konieczność ładu moralnego. – Gromadzimy się, by wyprosić mądre widzenie teraźniejszości oraz odważne i własne stanowienie o swojej narodowej tożsamości, bez niewolniczego oglądania się na tych, którzy z centrum Europy będą coś nakazywać czy czegoś zabraniać – zaznaczył ks. M. Drzewiecki. Po Mszy św., w której uczestniczył m.in. radca Ambasady Węgier w Polsce dr Imre Molnar, jej uczestnicy spotkali się na wiecu pod pomnikiem kard. Bolesława Kominka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół