• facebook
  • rss
  • Za nami I Międzynarodowy Półmaraton Henrykowski Polacy wzięli wszystko

dodane 16.08.2012 00:00

Henryków. Ponad 400 zawodników z Polski, Włoch, USA, Kanady, Czech i Ukrainy stanęło na starcie półmaratonu, który po raz pierwszy odbył się w gminie Ziębice. Trasa przebiegała przez malownicze tereny powiatu ząbkowickiego, a metę zorganizowano na terenie henrykowskiego klasztoru. Organizatorom poza promowaniem zdrowego stylu życia zależało także, by zwrócić uwagę na pocysterskie opactwo, z którego wywodzi się słynna księga z pierwszym zdaniem zapisanym w języku polskim. Zawodnicy mieli do przebiegnięcia prawie 21 km. Wśród mężczyzn zwyciężył Bartosz Mazerski ze Sztumu.

W kategorii kobiet najlepszą okazała się Katarzyna Durak z Wrocławia. Zwycięzcy podkreślali doskonałą organizację zawodów. Chwalili także samo miejsce, które ich zdaniem jest doskonałe dla tego typu imprez. Nie ukrywali, że trasa była wyjątkowo trudna. Szczególnie dał się we znaki trzykilometrowy podbieg oraz przeciwny wiatr. – To była walka z samym sobą – wyznał Bartosz Mazerski. Pula nagród w półmaratonie wynosiła ponad 11 tys. zł. Każdy zawodnik, który ukończył bieg, otrzymał okolicznościowy medal oraz nagrody rzeczowe. rk