• facebook
 • rss
 • Najmłodsza medalistka

  Karol Białkowski

  dodane 17.09.2012 00:32

  Oliwia Jabłońska to jedna z wielu polskich bohaterek Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. Wyjątkowe jest to, że srebrny medal w pływaniu najważniejszych zawodów czterolecia pochodząca z Wrocławia sportsmenka zdobyła mając zaledwie 15 lat. Jej sukces docenił Urząd Marszałkowski.

  Zaledwie kilka godzin po wylądowaniu samolotu z Londynu Oliwia Jabońska z mamą, siostrą oraz trenerem Wojciechem Seidelem zostały zaproszone na spotkanie do Urzędu Marszałkowskiego. Tak na gorąco podsumowała swój medalowy start młoda zawodniczka:

   

   

  Rafał Jurkowlaniec, marszałek województwa bardzo cieszył się z postawy młodej wicemistrzyni olimpijskiej:

   

   

  Zwracając się do Oliwii Jabłońskiej wyraził wolę kibiców, że liczymy na więcej:

   

   

  Zawodniczka i jej trener zostali nagrodzeni za sukces sportowy. Oliwia otrzymała 20 tys. zł, a Wojciech Seidel 5 tys. zł.

  Oliwia Jabłońska jest zawodniczką Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego niepełnosprawnych „Start” Wrocław i najmłodszą polską uczestniczką Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. Podczas zakończonej niedawno Paraolimpiady oprócz 2 miejsca na dystansie 100 m stylem motylkowym, wystąpiła w dwóch innych finałach: na dystansie 400 m stylem dowolnym (4 miejsce) oraz na dystansie 100 m stylem dowolnym (8. miejsce).

  Oliwia mimo młodego wieku ma już na swoim koncie wiele sukcesów sportowych. Jest sześciokrotną złotą medalistką Mistrzostw Świata Juniorów w pływaniu w Ołomuńcu w 2010 roku (została uznana za najlepsza pływaczkę zawodów) a w 2011 roku wywalczyła w Berlinie brąz w mistrzostwach Europy seniorów na 400 m stylem dowolnym.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół