• facebook
 • rss
 • Pancernik w szkole

  Ks. Rafał Kowalski

  dodane 25.09.2012 15:32

  Nie miażdży, nie strzela, nie budzi grozy ani lęku. Wręcz przeciwnie – pozwala się przytulić i poucza najmłodszych jak zadbać o własne bezpieczeństwo.

  Dolnośląska Policja, realizując ogólnopolską akcję, promującą korzystanie z elementów odblaskowych oraz zapinanie w czasie jazdy samochodem pasów  bezpieczeństwa, przeprowadziła spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 im. bł. Jana  Pawła II w Oleśnicy. – Okres jesienny to czas, kiedy piesi są najbardziej zagrożeni, ponieważ szybciej zapada zmrok, a częściej padający deszcz sprawia, że są mniej widoczni na drodze – tłumaczy prowadząca prelekcję podinsp. Marzena Graczyk z Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu, dodając, że najmłodsi to tacy uczestnicy ruchu drogowego, którzy są otaczani największą troską wszystkich służb i przekonując swoich słuchaczy, że bycie widocznym na drodze nie jest powodem do wstydu, ale wyrazem dbania o to, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i z niej wrócić. Każdy z uczniów otrzymał maskotkę zwaną „Pancernikiem”, która ma przypominać o usłyszanych treściach oraz gadżety odblaskowe, które dzieci obiecały przyczepić do swoich plecaków.

  O znaczeniu tego typu spotkań mówi podinsp. Marzena Graczyk:

  oraz dyrektor szkoły Janusz Marszałek:

  Dyrektor nie ukrywał radości z faktu, że przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w swoich działaniach nie skupiają się jedynie na Wrocławiu, ale trafiają także do mniejszych miejscowości Dolnego Śląska. Za pomoc w zorganizowaniu spotkania podziękował także naszej redakcji:

  Doskonała prezentacja oraz taka forma prowadzenia zajęć, która angażowała słuchaczy do aktywnego uczestnictwa, pozwalają ufać, że na efekty nie będziemy musieli długo czekać, a zaowocują one zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa najmłodszych. 


  Najmłodsi aktywnie uczestniczyli w prelekcji   Najmłodsi aktywnie uczestniczyli w prelekcji Ks. Rafał Kowalski/GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół