• facebook
 • rss
 • 10 minut, które zbawia dusze

  Ks. Rafał Kowalski

  dodane 26.09.2012 15:56

  Od pięciu lat, tego samego dnia i o tej samej porze stają na rogach ulic zatłoczonych miast, uśpionych miasteczek i wiejskich rozdrożach, aby prosić Boga o miłosierdzie.

  Po raz kolejny 28 września – w rocznicę wyniesienia na ołtarze bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny o 15.00 będzie można przyłączyć się do akcji apostolskiej „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach świata”. Jak przekonują jej organizatorzy – wystarczy jedynie pokornie stanąć na chodniku, skrzyżowaniu ulic, by samotnie, w parze lub małej grupie odmawiać tę świętą modlitwę. – Nie jest to kolejny happening, parada, pochód czy manifa. To realna modlitwa, która ma moc sprawczą czynienia dobra – twierdzą inicjatorzy Koronki, zapraszając wszystkich, by tego dnia zatrzymać się na chwilę i poświęcić 10 minut, modląc się na ulicy, tym razem polecając szczególnie papieża Benedykta XVI.  – To 10 minut, które zbawia dusze – zaznaczają.

  Do dnia dzisiejszego do akcji włączyło się ponad 100 miast m.in. z Polski, Kanady, Niemiec, Ukrainy, Hondurasu i Salwadoru. Wśród nich jest także Wrocław. Na skrzyżowaniu ulic: Na Ostatnim Groszu i Orlińskiego przy pomniku bł. Jana Pawła II do modlitwy zaprasza wspólnota Benedictus, działająca przy par. pw. św. Maksymiliana Kolbe. Dominikanie natomiast będą modlić się, wspólnie z wiernymi, Koronką na skrzyżowaniu ulicy Klemensa Janickiego z placem Dominikańskim. Poza Wrocławiem do akcji przystąpili wierni z parafii pw. Narodzenia NMP w Smolcu, którzy zapraszają na modlitwę przy ul. Kościelnej. Przybądźmy. Niech nas będzie jak najwięcej.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół