• facebook
 • rss
 • Zabawa po Bożemu

  Karol Białkowski

  dodane 04.10.2012 23:18

  Pod patronatem GN, 4 października, odbył się koncert na rozpoczęcie roku akademickiego. Wystąpili: Luxtorpeda, Maleo Reggae Rockers i A.P.A.M.A.U. W kampusie studenckim bawiło się ponad 3 tys. osób.

  - To jest forma nowoczesnej ewangelizacji poprzez muzykę rockową, poprzez ciężkie brzmienie - mówi Magda Pawelec, rzecznik prasowy 3. Koncertu na Tekach. Impreza w kampusie studenckim na "Wittigowie" trwała do późnych godzin wieczornych.

  Jak zaznacza M. Pawelec pomysłodawcą inicjatywy jest o. Mariusz Simonicz, redemptorysta, opiekun duszpasterstwa akademickiego "Redemptor". W organizację są jednak zaangażowane wszystkie duszpasterstwa Wrocławia. - Nie chcemy być nachalni - podkreśla rzecznik 3KnT.

  M. Pawelec przyznaje, że miejsce i czas koncertu nie są wybrane przypadkowo. - W tym roku 4 października to pierwszy studencki czwartek, a więc podtrzymujemy tradycję imprezowania w ten dzień tygodnia. Wychodzimy jednak z propozycją bezalkoholowej zabawy. Jest to też dobra promocja działalności wszystkich DA w mieście - zaznacza.

  Na terenie kampusu przez cały czas trwania koncertu funkcjonowały namioty poszczególnych duszpasterstw akademickich, w których można było zasięgnąć informacji o ich bieżącej działalności. Organizatorzy zapewnili też tzw. "namiot spotkań", miejsce, w którym młodzi ludzie mogli porozmawiać z osobami duchownymi, opiekującymi się na co dzień studentami. Dla tych, którzy chcieli choć chwilę odpocząć od głośnej muzyki była możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w pobliskim kościele.

  Po zakończeniu koncertu organizatorzy zapewniali, że za rok odbędzie się kolejna edycja imprezy. Podkreślali, że jest to świetna inicjatywa i cieszy się dużym zainteresowaniem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół