• facebook
 • rss
 • Spełnione marzenie

  Ks. Rafał Kowalski

  dodane 21.10.2012 20:26

  Śpiewali już m.in. przed papieżami: Pawłem VI i Janem Pawłem II, prezydentem USA Johnem F. Kennedym, królem Hiszpanii Juanem Carlosem i prezydentem Francji Jacquesem Chiracem. Teraz zaśpiewali przed mieszkańcami Oławy.

  Poznańskie Słowiki to bez wątpienia najbardziej znany chór w Polsce. Rocznie dają ok. 50 koncertów w kraju i za granicą. Śpiewali niemal we wszystkich krajach europejskich. Trudno się dziwić, że ich występ w oławskim kościele pw. śś. Piotra i Pawła był ważnym wydarzeniem, wpisującym się w parafialne obchody inauguracji Roku Wiary. 

  – Kiedy w naszym mieście zrodziła się idea koncertów papieskich, marzyłem o tym, by w tej akustyce kościoła Piotra i Pawła zabrzmiał ten chłopięcy i męski chór – wspomina ks. Janusz Gorczyca, proboszcz oławskiej parafii. – Marzenia warto mieć, jednak trzeba było oczekiwać na dobry moment, by mogły one przekształcić się w rzeczywistość – dodaje. Kiedy ustalono szczegóły dotyczące oławskiego koncertu, swoją obecność na nim zapowiedział sam prof. Stefan Stuligrosz.   

  Poznański chór wystąpił w ramach IV Koncertu Papieskiego, prezentując specjalny repertuar, przygotowany z myślą o bł. Janie Pawle II. Poza kompozycjami Henryka Mikołaja Góreckiego oraz Stefana Stuligrosza artyści „w prezencie dla słuchaczy” wykonali dodatkowo m.in. słynne „Hallelujah” G.F. Haendla oraz „Barkę”. Koncerty papieskie w Oławie to nie tylko sztuka na wysokim poziomie. To także możliwość wsparcia dzieci z najuboższych rodzin.

  Koncert bynajmniej nie kończy wartych uwagi wydarzeń, przygotowywanych przez oławską parafię. Już w najbliższy piątek 26 października o 18.00 w ramach „Zderzeń” będzie można wziąć udział w spotkaniu pt. „Masoneria – fakty i mity”. Jak się dowiedzieliśmy, 12 stycznia 2013 r. w kościele pw. śś. Piotra i Pawła odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Golec uOrkiestra. Z artystami wystąpią m.in. dzieci ze scholi parafialnej „Apostolskie Nutki” oraz grono osób znaczących w mieście.


  Rocznie Poznańskie Słowiki dają ok. 50 koncertów   Rocznie Poznańskie Słowiki dają ok. 50 koncertów Ks. Rafał Kowalski/GN Koncert wpisywał się w parafialne obchody inauguracji Roku Wiary   Koncert wpisywał się w parafialne obchody inauguracji Roku Wiary Ks. Rafał Kowalski/GN

   

   

   

   

   

   

   

  To jedna z niewielu okazji, by wysłuchać tej klasy polskich artystów na Dolnym Śląsku   To jedna z niewielu okazji, by wysłuchać tej klasy polskich artystów na Dolnym Śląsku Ks. Rafał Kowalski/GN To była prawdziwa uczta duchowa – mówili słuchacze   To była prawdziwa uczta duchowa – mówili słuchacze Ks. Rafał Kowalski/GN

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół