• facebook
 • rss
 • Pikieta pod siedzibą PO

  Karol Białkowski

  dodane 24.10.2012 14:36

  Już jutro, 25 października, pod wrocławską siedzibą Platformy Obywatelskiej na ul. Oławskiej odbędzie się II pikieta za nowelizacją ustawy o planowaniu rodziny. Organizatorzy zapraszają do wsparcia inicjatywy, by dodać odwagi posłom PO.

  Jak tłumaczy koordynator Fundacji Pro Prawo do Życia we Wrocławiu, Paweł Jaranowski, w związku z pracami w komisjach nad projektem Solidarnej Polski o zakazanie aborcji eugenicznej działacze pro life organizują manifestacje w różnych miejscach w Polsce. – Nie mają one charakteru politycznego – podkreśla. – Chcemy dodać otuchy tym posłom PO, którzy mieli odwagę zagłosować zgodnie ze swymi przekonaniami.

  Spośród wrocławskich parlamentarzystów niestety wszyscy, poza Michałem Jarosem, który wstrzymał się od głosu, zagłosowali za odrzuceniem projektu ustawy zabraniającej zabijania dzieci, u których zdiagnozowano nieuleczalną chorobę. Przykład pikietujących ma zachęcić posłów do zmiany zdania.

  P. Jaranowski zwraca uwagę, że jeszcze dziś (24 października) odbędzie się drugie czytanie i głosowanie nad projektem nowelizacji ustawy w Komisjach Polityki Społecznej i Rodziny oraz Zdrowia.

  Niezależnie jednak od wyników głosowania nad nowelizacją ustawy o planowaniu rodziny ta i kolejne pikiety się odbędą.

  Obrońcy życia zachęcają wszystkich, którym los nienarodzonych nie jest obojętny, niezależnie od poglądów politycznych, do włączenia się w ich pokojową inicjatywę.

  Początek godzinnej pikiety zaplanowano na 17.00.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół