• facebook
 • rss
 • Trwają Dni Honorowego Krwiodawstwa

  Karol Białkowski

  dodane 23.11.2012 14:37

  Jeszcze do najbliższego poniedziałku na wszystkich, którzy zdecydują się oddać krew w RCKiK, czekają upominki.

  – Ci, którzy zdecydują się nas w tych dniach odwiedzić, otrzymają słodki poczęstunek oraz drobny prezent-niespodziankę – zachęca Adrianna Franc, koordynator do spraw promocji krwiodawstwa. Od wczoraj, 22 listopada, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu ma swojego ambasadora. Został nim znany aktor teatralny i filmowy Mariusz Kiljan. – Krwiodawcy otrzymali również od naszego partnera LG Electronix Wrocław telewizor, dzięki któremu szybciej będzie upływał czas w oczekiwaniu na pobranie krwi – tłumaczy A. Franc. Koordynator ds. promocji krwiodawstwa RCKiK we Wrocławiu cieszy się również, że w ramach Dni Honorowego Krwiodawstwa jest więcej dawców niż zwykle.

  Wszyscy gotowi do oddania cząstki siebie dla ratowania życia drugiego człowieka zaproszeni są do praktycznego udziału w świętowaniu. RCKiK znajduje się na ul. Czerwonego Krzyża 5–9. Oddawanie krwi jest możliwe w stałych godzinach otwarcia centrum, od poniedziałku do piątku od 7.30 do 18.00 lub w soboty od 8.00 do 12.00. Do poniedziałku, 26 listopada włącznie na krwiodawców czekają dodatkowe upominki.

  – Okres jesienno-zimowy jest zwykle bezpieczny, jeśli chodzi o zapasy krwi, choć zawsze jest niepewność dotycząca grup ujemnych. Dobra sytuacja to jednak zasługa krwiodawców – dlatego aby było tylko lepiej, zapraszamy do nas cały czas – dodaje A. Franc.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół