• facebook
 • rss
 • Zrób coś dobrego

  Karol Białkowski

  dodane 26.11.2012 13:16

  Trwa „Szlachetna paczka”. Na Dolnym Śląsku ciągle więcej jest potrzebujących jak tych, którzy chcą im pomóc.

  Ogólnopolska akcja jest organizowana już od 12 lat i swoim zasięgiem obejmuje coraz więcej rodzin, które dzięki pomocy ludzi dobrej woli będą mogły godnie spędzić święta Bożego Narodzenia. Niestety ilość potrzebujących nie spada. – W tym roku nasza pomoc dotrze do 650 rodzin na Dolnym Śląsku – mówi Karolina Kandut, koordynator ds. promocji projektu „Szlachetna Paczka” w naszym województwie. Jak zaznacza, na chwilę obecną zgłosiło się z regionu ok. 400 osób do pomocy. Będzie ich jednak więcej, bo cały czas z chęcią zrobienia paczek zgłaszają się nowi darczyńcy.

  Co należy zrobić, by dołączyć się do akcji? Jak tłumaczy K. Kandut, wystarczy wejść na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl, wybrać województwo i magazyn, do którego będzie trzeba skompletowaną paczkę zawieźć 8 lub 9 grudnia. – W samym Wrocławiu jest kilka magazynów, ale i w innych miejscowościach regionu również ich nie brakuje. Do potrzebujących rodzin paczki rozwiozą wolontariusze tuż przed świętami – tłumaczy dolnośląska koordynatorka inicjatywy.

  W dobroczynną akcję włączyło się w tym roku już kilka poważnych instytucji i osób. – Własną paczkę przygotowuje m.in. prof. Jan Miodek, wspierają nas aktorzy Teatru Polskiego czy Panorama Racławicka – mówi K. Kandut. Zaznacza przy tym, że wiele znanych osobistości i firm planuje włączenie się w „Szlachetną Paczkę”. – Trwają rozmowy, które w ciągu kilku dni zostaną sfinalizowane – dodaje. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi m.in. o piłkarzy aktualnego Mistrza Polski, Śląska Wrocław.

  W akcję „Szlachetna Paczka” można włączyć się również, wysyłając specjalny SMS i poprzez przekazanie „1 procenta” z naszych podatków. Szczegóły są dostępne na stronie inicjatywy: www.szlachetnapaczka.pl.

  O ubiegłorocznej akcji pisaliśmy w papierowym wydaniu "Gościa Wrocławskiego". Artykuł jest dostępny tutaj.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół