• facebook
 • rss
 • Morze i Talerz Miłosierdzia

  dd/ac

  dodane 27.11.2012 15:40

  Premiera filmu zrealizowanego przez mieszkańców schroniska dla bezdomnych już w niedzielę.

  espół filmowy Cinema Albert Production, działający przy Kole Wrocławskim Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, zaprasza na premierową projekcję filmu „Człowiek, który morza nie widział”. Odbędzie się ona w niedzielę 2 grudnia o 12.00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu (ul. Piłsudskiego 64A, sala „Lalka”). Bilety w cenie 6 zł są można kupić w kasie DCF od środy 28 listopada.

  – Film opowiada historię dwóch sąsiadów, ludzi „po przejściach” – mówi Darek Dobrowolski, kierownik wrocławskiego schroniska przy ul. Bogedaina. – Pewnego razu młodszy z nich, wychowany w „bidulu”, znika. Starszy szuka go. Gdy w końcu dochodzi do spotkania, okazuje się, że młody stracił pracę, mieszkanie, mieszka w pustostanie. Starszy – dawny marynarz, choć tego nie pokazuje, też ma swoje problemy, jest człowiekiem z „półświatka”.

  Ostatecznie, po różnych perypetiach, postanawiają... pojechać pociągiem nad morze, którego – jak się okazuje – młodszy nigdy w życiu nie widział. Jak się to wszystko skończy? Warto sprawdzić.

  – Chcę podkreślić, że ten film właściwie od początku do końca został zrobiony przez mieszkańców schroniska, łącznie ze scenariuszem, efektami specjalnymi; ja pełniłem tylko funkcje organizacyjne – mówi Darek. – Jest to już siódmy obraz, zrealizowany przez Cinema Albert Production.

  Premiera filmu będzie także jedną z okazji do zakupu Talerza Miłosierdzia – specjalnego talerzyka, który można będzie postawić na wigilijnym stole z myślą o „niespodziewanym gościu”. Dochód ze sprzedaży Talerzy Miłosierdzia przeznaczony jest na zapewnienie godnych świąt podopiecznym placówek Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta (talerze kupić można także w tych placówkach, m.in. przy ul. Bogedaina we Wrocławiu).

  W rolach głównych: Franciszek Byś, Leszek Herliczka; scenariusz – Leszek Herliczka; zdjęcia – Henryk Bąk; muzyka – Robert Ruszczak; dźwięk – Bogumił Myśliwiec, Henryk Bąk, Zbigniew Grocholski; charakteryzacja – Zbigniew Majchrzak; reżyseria – Dariusz Dobrowolski.

  Czas trwania – 66 min.

    Cinema Albert Production   Cinema Albert Production
   

   

   

   

   

   

   


    Cinema Albert Production Na planie filmowym   Na planie filmowym Cinema Albert Production

   

   

   

   

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół