• facebook
 • rss
 • Samolot marzeń

  Karol Białkowski/inf. prasowa

  dodane 01.12.2012 12:31

  W sobotni poranek, przez godzinę, można było obejrzeć najnowszy nabytek LOT-u.

  Boeing 787, zwany powszechnie Dreamlinerem jest jednym z najnowocześniejszych samolotów pasażerskich świata. Samolot wylądował we Wrocławiu po godz. 10 i przez godzinę stacjonował na płycie lotniska. Jego przylot jest związany ze szkoleniem przygotowującym załogę i maszynę do dalekodystansowych lotów. Na pokład samolotu oprócz dziennikarzy weszło ok. 30 szczęśliwców, którzy wejściówki wygrali w specjalnych konkursach. Aby zobaczyć jak wygląda Boeing 787 zapraszamy do galerii zdjęć.

  PLL LOT jako pierwsze w Europie posiadają w swojej flocie Boeingi 787. Te supernowoczesne maszyny mają na pokładzie trzy klasy (ekonomiczną, premium i Elite Club), w każdej z nich dostępny jest indywidualny sprzęt audiowizualny. Kadłub samolotu niemal w całości wykonany jest z materiałów kompozytowych. Co ciekawe część podzespołów do jego produkcji powstaje w firmie HS Wrocław Sp. z o.o. Są to elementy nowoczesnego systemu kontroli powietrza, który dba o poziom ciśnienia, temperatury i wilgotności wewnątrz samolotu. Dzięki temu zmiany stref czasowych nie wpływają negatywnie na samopoczucie podróżujących.

  Dreamliner przewozi od 210 do 330 pasażerów w zależności od konfiguracji wnętrza. Rozpiętość jego skrzydeł wynosi imponujące 60 metrów, a długość to 57 m. Zasięg samolotu dochodzi do 15,2 tys. km. Według planów od marca 2013 roku Dreamlinery mają latać bezpośrednio z Warszawy do Chicago, Nowego Jorku i Pekinu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół