Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Czeki za medale

Wynagrodzenie za ciężką pracę na treningach i mobilizacja do jeszcze większych poświęceń - taki jest cel Sportowych Nagród Dolnego Śląska.

- Wyróżniliśmy dziś 56. sportowców i ich trenerów na łączną kwotę prawie 140 tys. zł. Są to nagrody za najlepsze wynik na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy. To jest ten sygnał jaki chcemy wysyłać do sportowców: „Pamiętamy o was, pamiętamy” - mówił marszałek Rafał Jurkowlaniec podczas gali rozdania Sportowych Nagród Dolny Śląsk 2012.

Marszałek przypomniał, że samorząd województwa każdego roku przeznacza znaczne kwoty na stypendia sportowe, które pozwalają uzdolnionej młodzieży uprawiać różne dyscypliny.

Wśród wyróżnionych są również osoby niepełnosprawne. Mówi marszałek R. Jurkowlaniec:

Wynagrodzeni sportowcy nie ukrywają, że pieniądze, które otrzymują mobilizują do dalszej pracy. Przed Alicją Tchórz, pływaczką Juvenii Wrocław, jeszcze kilka startów w okresie przedświątecznym.

Marszałek R. Jurkowlaniec zapewnia, że w kolejnym roku nakłady na stypendia i nagrody dla sportowców będą jeszcze większe.

W tym roku nagrodzeni otrzymali czeki na kwotę od 750 do 5000 zł. Wśród wyróżnionych są m.in.: wioślarz Paweł Rańda, ciężarowiec Damian Kulig i łyżwiarka Natalia Czerwonka.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy