• facebook
 • rss
 • Robią dobre kino

  Karol Białkowski

  dodane 07.12.2012 13:17

  Kupili licencje na wyświetlanie publiczne już dwóch filmów. W planach są kolejne. W ten sposób chcą zostać współczesnymi misjonarzami.

  We Wrocławiu ruszyła bardzo ciekawa inicjatywa. Wspólnota działająca przy parafii św. Augustyna postanowiła wprowadzić na polski rynek produkcje, które z niewiadomych przyczyn zostały pominięte przez polskich dystrybutorów. – Jeśli pojawiają się jakieś ciekawe filmy, to staramy się je ściągnąć – mówi Dariusz Brzeziak z wrocławskiej wspólnoty Dom Boży. Ostatnim, jeszcze gorącym kawałkiem jest film „October baby: Każde życie jest piękne” w reżyserii Johna i Andrew Erwina. Co ciekawe, amerykańska produkcja miała hitowe otwarcie w kinach USA. – Premiera odbyła się w marcu tego roku. Podczas pierwszego weekendu wyświetlania był on na 8. miejscu najbardziej kasowych produkcji w Stanach Zjednoczonych – mówi D. Brzeziak. Niestety w Polsce „October baby” przeszedł bez echa. Znamienne jest to, że wrocławianie zakupili licencję na publiczne pokazywanie filmu w Polsce, która ma numer 1.

  O czym jest film? – Jest to sfabularyzowana historia Gianny Jessen, kobiety, która przeżyła własną aborcję – mówi członek wspólnoty „Dom Boży”. Jak zaznacza, film dotyka nie tylko problemu aborcji, ale również relacji międzyludzkich. – Poruszający jest fragment przekazujący prawdę, że jeśli ktoś bardzo często coś mówi, to po pewnym czasie zaczynamy w to wierzyć. Tak jest właśnie z aborcją – tłumaczy Darek. Jaka jest idea projektu zapoczątkowanego przez wspólnotę Dom Boży? – Chcemy, by ludzie zaczęli się zastanawiać, czego słuchają – precyzuje.

  Skąd pomysł na tak nietypowe działanie? – W ramach naszej wspólnoty, wśród mężczyzn, oglądaliśmy różne filmy – takie, jak „Bravehart”, „Patriota” i wiele innych. Po co? By wzmocnić się jako mężczyźni – opowiada Darek. Podczas jednego z seansów pojawił się film „Odważni” i wtedy padła propozycja, by pokazać go publicznie szerszemu gronu. – Chodziło nam o to, by rozpocząć misję poprzez film; dotrzeć do środowisk, które może niewiele wspólnego mają z Kościołem. Stąd cała nasza idea – tłumaczy. Pieniądze na realizację wcale nie taniego przedsięwzięcia pochodzą z dziesięciny, którą składają na poczet działań wspólnoty jej członkowie.

  W posiadaniu wspólnoty Dom Boży są na razie dwa filmy: „October baby: Każde życie jest piękne” oraz „Odważni”. Tę pierwszą produkcję będzie można zobaczyć już jutro, 8 grudnia, o godz. 19 w Kościele parafialnym pw. św. Augustyna przy ul. Sudeckiej 90 we Wrocławiu. Wstęp jest wolny. Warto skorzystać, bo kolejne publiczne pokazy odbędą się już po Nowym Roku.

  October Baby - Trailer (POLSKI)
  prayer1sdb1

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół