• facebook
 • rss
 • Mistrz narracji

  Ks. Rafał Kowalski

  dodane 10.12.2012 21:00

  – Nie wiem, co by na to powiedziała moja matka – powiedział brytyjski historyk po odebraniu aktu nominacji i przywdzianiu togi honorowego mistrza.

  Okazją do wyróżnienia Normana Daviesa było coroczne świąteczne spotkanie członków Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej, Zachodniej Izby Gospodarczej oraz Loży Dolnośląskiej Business Center Club. O randze spotkania świadczy obecność wielu znakomitych gości, przedstawicieli różnych kościołów oraz świata biznesu, nauki, polityki. Jak na historyka przystało, nowy mistrz wygłosił ciekawe przemówienie na temat historii cechów rzemieślniczych w Polsce i Wielkiej Brytanii. Opowieść okrasił oryginalnymi żartami i anegdotami. – Nie wiem, do jakiego cechu ja należę – chyba do kronikarzy – mówił, dodając później, że z dziedziną, którą uprawia, najbardziej kojarzy mu się cech... kołodziejów. Historycy są koło dziejów, nieprawdaż? – żartował.

  Wybory honorowego mistrza to tradycja dolnośląskich rzemieślników, którzy w ten sposób wyróżniają osoby wykonujące swój zawód z pasją i mistrzowskim kunsztem. Do tej pory tytuł ten przyznano: Janowi Miodkowi, Krzysztofowi Pendereckiemu, Alicji Chybickiej, Tadeuszowi Różewiczowi oraz kard. Henrykowi Gulbinowiczowi.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • esem
   11.12.2012 15:29

   A rzemieślniczy fartuszek Mistrzowi przypasano? Należało. Mistrz bez fartuszka, to jak - za przeproszeniem - czeladnik. Może nie mieli? Jeśli tak, to panowie z Loży z pewnością na składzie mają. Należało poprosić. Na zachowanie tradycji spekulatywni rzemieślnicy odmówić by nie mogli.


   A tak w ogóle to niby czemu Mistrz Narracji jest pod szczególną ochroną, że aż trzeba się zalogować?   PS. A może to nie Mistrz jest pod ochroną, a "rzemieślnicy" z Loży? To mogła by być prawda, gdyż 2 razy w ciągu posania tego komentarza zresetowało się połączenia (z zablokowaniem modemu). Tak jakby jakiś Większy Brat czuwał.
    

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół