• facebook
 • rss
 • Medialne życzenia

  Karol Białkowski

  dodane 18.12.2012 16:08

  Rozpoczął się czas składania bożonarodzeniowych życzeń. Dziś opłatkiem dzielili się wrocławscy dziennikarze.

  Tradycją stały się już opłatkowe spotkania przedstawicieli mediów, organizowane przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Jak podkreślają zgodnie uczestnicy wigilii dziennikarzy, są one doskonałym momentem zatrzymania się w pogoni za aktualnymi informacjami.

  Tegoroczny opłatek rozpoczęły krótkie oficjalne życzenia prezydenta miasta. Odczytany został fragment Pisma Świętego i odmówiono modlitwę "Ojcze nasz". Ks. Tomasz Płukarski, rzecznik prasowy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, uważa, że to dobrze, że dziennikarze spotykają się z okazji świąt.

  – To czas łagodzenia sporów, wyciszenia oraz wzajemnej życzliwości. Na co dzień redakcje konkurują o jak najświeższe newsy, a dziś mogliśmy się spotkać, by ze sobą po prostu pobyć. Te wartości dotyczą zarówno wierzących, jak i niewierzących – mówi. Zauważa jednak, że wielu spośród dziennikarzy głośno się modliło i składało wzajemne życzenia, odnosząc się do Bożego Narodzenia. – To dobry znak – dodaje.

  Spotkanie było też dobrą okazją do podsumowań. R. Dutkiewicz zaznacza, że kończący się rok był wyjątkowy i wymienia kilka powodów.

  Prezydent zapewnia, że kolejny, mimo że bez tak spektakularnej imprezy, jaką było Euro 2012, będzie równie dobry, dzięki budżetowi miejskiemu, który będzie równie silny jak poprzedni.

  Odnosząc się do mediów, R. Dutkiewicz zauważył, że nastąpił czas ich silnego przekształcania się. – W mediach chyba najbardziej widać, jak bardzo wkraczamy w świat wirtualny. Umierają papierowe gazety, tradycyjne nośniki informacji, na rzecz internetu.

  Sami dziennikarze życzyli sobie przede wszystkim jak najwięcej dobrych wiadomości.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół