• facebook
 • rss
 • Ważny dzień dla PWT

  Ks. Rafał Kowalski

  dodane 26.12.2012 00:15

  Od wielu lat wierni w Polsce, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, wspierają materialnie i duchowo uczelnie kościelne. Nasza archidiecezja modli się szczególnie za Papieski Wydział Teologiczny.

  Z tej okazji w kościołach czytany jest list rektora PWT ks. prof. Andrzeja Tomki. Zwraca on uwagę, że uroczystość Narodzenia Pańskiego, która przypomina i uobecnia Tajemnicę Wcielenia, jest pierwszą w kalendarzu Roku Wiary próbą naszej wiary. „Od dziesięcioleci obserwujemy powolny, ale konsekwentnie przeprowadzany proces odchodzenia od Misterium, zamieniania go w lekką, przyjemną opowieść, budującą jedynie miłą atmosferę obsypywania dzieci czułością i prezentami. Toniemy wręcz w tzw. oprawie bożonarodzeniowej” – pisze ksiądz rektor. Podkreśla także, że tajemnica wcielenia Boga jest niepojęta i trudna, a jeżeli zamienia się ją na nierozumne rozbawienie, odbiera się jej smak i głębię, odbiera się jej znaczenie. Ksiądz A. Tomko przypomina także ważne wydarzenia, które przeżywała wrocławska uczelnia teologiczna. Zwraca również uwagę, że już niedługo na PWT poza teologią i filozofią będzie można studiować pedagogikę i zachęca do zainteresowania się ofertą uczelni.

  – Jesteśmy bardzo wdzięczni tym, którzy wspierają naszą uczelnię – mówi ks. dr Grzegorz Sokołowski, sekretarz generalny PWT, dodając, że zebrane ofiary są dużą pomocą w funkcjonowaniu Papieskiego Wydziału. Pozwalają m.in. na przeprowadzanie niezbędnych remontów, wyposażanie sal wykładowych oraz zakup książek do biblioteki.

  Społeczność PWT nie zapomina o swoich dobrodziejach:


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół