• facebook
 • rss
 • Góralskie kolędowanie

  Karol Białkowski

  dodane 13.01.2013 00:11

  W kościele pw. śś. Piotra i Pawła w Oławie zabrzmiały kolędy i pastorałki w wykonaniu najpopularniejszego zespołu z Milówki. Bracia Golcowie wraz z zespołem porwali publiczność do wspólnego śpiewania.

  – Zamysłem tego spotkania było kolędowanie Oławy i dla Oławy. Nie da się ukryć, że zespół Golec uOrkiestra ma chemię, tworzy pewien klimat. Może dlatego, że są autentyczni w tym, co robią, odbiorców było tak wielu – mówił ks. Janusz Gorczyca, proboszcz parafii i organizator koncertu. Wyraził też nadzieję, że mieszkańcy miasta przyszli nie tylko dla zespołu, ale przede wszystkim dla przeżycia głębi przekazu śpiewanych kolęd. – Na tym koncercie byli obecni również ludzie, o których wiem, że wcale nie są tak bardzo związani z Kościołem, z Panem Bogiem, ale ich oczy były tak radosne, że mówiły wiele – dodał ks. J. Gorczyca. – Taki koncert w Roku Wiary jest świadectwem.

  Golec uOrkiestra zaprezentowała kilkanaście własnych aranżacji kolęd i pastorałek oraz swoje autorskie utwory związane z Bożym Narodzeniem. Niezwykłym punktem koncertu była niespodzianka dla mieszkańców Oławy. Kolędę „Bóg się rodzi” zaśpiewali z zespołem ci, którzy przyczynili się do zorganizowania koncertu, m.in. burmistrz miasta, Franciszek Październik, starosta powiatu oławskiego Zdzisław Brezdeń oraz sponsorzy wydarzenia.

  Występ gwiazd wieczoru poprzedziły prezentacje działających przy parafii śś. Piotra i Pawła młodszych muzyków – scholi „Apostolskie Nutki” oraz zespołu młodzieżowego „Vox Ichtis”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół