• facebook
 • rss
 • Ekumeniczne wyciszenie

  Karol Białkowski

  dodane 05.02.2013 14:35

  Od 8 do 10 marca w Bukówku odbędą się dni skupienia Taizé. Młodzież przeżyje je pod hasłem: „Wszyscy jesteśmy uczniami Chrystusa".

  Weekendowe rekolekcje w taizowym stylu odbywają się od wielu lat. - To już tradycja, że staramy się co najmniej raz w roku wyjechać, by kontynuować rozpoczętą z braćmi z Taizé pielgrzymkę zaufania przez ziemię - mówi Emilia Ostrowska, inicjatorka tegorocznej edycji dni skupienia.

  Za każdym razem młodzi spotykają się w innym miejscu, dając świadectwo swojej wiary i zapraszając do wspólnej modlitwy różne lokalne społeczności. W tym roku będzie to wieś Bukówek, w której znajduje się Diecezjalne Sanktuarium Ekumeniczne. - Dzięki życzliwości ks. Janusza Głąby, kustosza tego miejsca i proboszcza parafii św. Wawrzyńca we Wrocisławicach, oraz wszystkich mieszkańców, będziemy mogli przeżyć trzy fantastyczne dni - dodaje organizatorka.

  Kto może wziąć udział w dniach skupienia? Każdy chętny i to niezależnie od wyznania. - Do wspólnej modlitwy zaprosiliśmy także protestantów i prawosławnych. Chcemy realizować ideę wzajemnego szacunku i budowania jedności w Chrystusie - tłumaczy E. Ostrowska. W programie rekolekcji będzie Droga Krzyżowa, modlitwy oraz rozważania, które poprowadzi ks. Paweł Kucia z Milicza. Zaplanowano również warsztaty: muzyczne, międzywyznaniową debatę o ekumenizmie oraz zaproszenie na wakacje do Taizé. Punktem centralnym będzie niedzielna Msza św. - Chcemy, by ten czas był dobrze przeżyty - mówi Emilia.

  Organizatorka podkreśla niezwykłą otwartość gospodarzy dni skupienia. Zaznacza, że mieszkańcy Bukówka zdeklarowali się ugotować dla wszystkich uczestników obiady na sobotę i niedzielę; władze wiejskie i gminne oddały nieodpłatnie na miejsca noclegowe świetlicę, a dzięki wójtowi, po zakończeniu spotkania, uczestnicy zostaną dowiezieni na dworzec kolejowy do Środy Śląskiej. - Już teraz jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazaną dobroć - mówi E. Ostrowska.

  Zapisy na dni skupienia potrwają do końca lutego. Wystarczy napisać maila na: 475d@malawiosna.pl lub skontaktować się przez facebooka.

  Więcej informacji pod wskazanymi adresami i pod numerem telefonu: 791587464.

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół