• facebook
 • rss
 • Solidarni z potrzebującymi

  Karol Białkowski

  dodane 14.02.2013 00:15

  Środki zebrane podczas „Jałmużny wielkopostnej” organizowanej przez Caritas trafią przede wszystkim do chorych

  Hasłem tegorocznej zbiórki są słowa „Wiara działająca w miłości”.  – Hasło nawiązuje do przeżywanego Roku Wiary, a jednym z elementów życia wiarą jest też świadczenie dzieł miłosierdzia – dobroczynność, działalność charytatywna – mówi ks. Janusz Jastrzębski, dyrektor wrocławskiego oddziału Caritas. Jak zaznacza, mimo, że akcja jest ogólnopolska ma jednak charakter lokalny. – Przekazane parafiom skarbonki, każdy wierny może zabrać do domu i przez cały Wielki Post składać tam dobrowolne ofiary. Po Wielkanocy środki rozdysponowane potrzebującym – tłumaczy ks. J. Jastrzębski. Pieniądze uzyskane w ten zostaną przeznaczone na leczenie dzieci i osób starszych z naszej diecezji. – Jedna połowa zostanie rozdysponowana na cele charytatywne bezpośrednio przez parafie. Druga natomiast zasili konto wrocławskiej Caritas – mówi.

  Na czym polega akcja? Mówi ks. J. Jastrzębski:

  Ksiądz dyrektor zaznacza, że podobny mechanizm zastosowany również przy innego typu wyrzeczeniach pozwala zaoszczędzić pokaźne sumy, a dzięki akcji mogą z tych pieniędzy skorzystać najbardziej potrzebujący. W ubiegłym roku z Jałmużny wielkopostnej na konta wrocławskiej Caritas wpłynęło ok. 120 tys. zł, drugie tyle zostało rozdysponowane przez parafie. Ks. J. Jastrzębski liczy, że w podczas tegorocznego Wielkiego Postu uda się zachęcić do włączenia w inicjatywę jeszcze więcej wiernych, z czego skorzystają chorzy.

  Skarbonkami w danych parafiach dysponują księża proboszczowie i do nich trafiają one również po zakończeniu zbiórki. – Najczęściej jest to Niedziela Miłosierdzia Bożego, a więc tydzień po świętach Wielkiej Nocy – tłumaczy ks. Jastrzębski. Do każdej puszki dołączona jest ulotka z „instrukcją obsługi” zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół