• facebook
 • rss
 • O międzyludzkiej chemii

  Karol Białkowski

  dodane 18.02.2013 12:32

  Analiza związków damsko-męskich – wykłady i ćwiczenia z fachowcami. Tak w skrócie można przedstawić inicjatywę DA "Redemptor", Politechniki Wrocławskiej i Organizacji Studenckiej „Donum”.

  Pod patronatem "Gościa Niedzielnego" po raz kolejny odbędzie się Laboratorium Miłości. Od 14 do 16 marca w murach Politechniki Wrocławskiej zaproszeni prelegenci będą ukazywać tajniki relacji między kobietami i mężczyznami. Wszystko po to, by lepiej zauważyć wzajemne podobieństwa i różnice oraz zrozumieć potrzeby drugiej, bliskiej sercu osoby.

  – Tematem zbiorczym tegorocznych dyskusji są słowa „Miłość w granicach czy granice w miłości” – mówi redemptorysta o. Mariusz Simonicz, duszpasterz akademicki DA "Redemptor". – Będziemy mówić o bardzo aktualnych sprawach: o stanowisku Kościoła dotyczącym związków partnerskich oraz ochronie rodziny. Kolejne zagadnienia będą dotyczyły granic w relacjach między mężczyzną a kobietą oraz dialogu między nimi.

  W tegorocznej edycji wezmą udział dziennikarze naszego tygodnika: Joanna Bątkiewicz-Brożek i Franciszek Kucharczak, którzy spróbują odpowiedzieć na nurtujące młodzież akademicką pytania. Po każdym wykładzie jest bowiem przewidziane miejsce na dyskusję. Jak zaznacza o. M. Simonicz, Laboratorium Miłości jest propozycją nie tylko dla wierzących, ale również dla tych, którzy chcą poznać prawdziwe zdanie Kościoła na pewne sprawy. – Media tzw. nurtu laickiego nie przekazują całej prawdy, a my chcemy ją pokazać w pełnej krasie – dodaje.

  Organizatorzy już teraz zachęcają do wyrażenia swojego zdania na temat kierunku, w jakim powinny zmierzać dyskusje. W tym celu przygotowana została anonimowa ankieta, którą można znaleźć tutaj.

  Wszelkie informacje dotyczące inicjatywy można znaleźć na www.labmilosci.pl i na Facebooku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół