• facebook
 • rss
 • Psalmy w filharmonii

  Ks. Rafał Kowalski

  dodane 25.02.2013 14:20

  Psalmy we współczesnych interpretacjach zabrzmią w niedzielę 3 marca w Filharmonii Wrocławskiej.

  Autorstwo większości ze stu pięćdziesięciu psalmów wchodzących w skład Starego Testamentu przypisuje się królowi Dawidowi. Często teksty te stanowiły podstawę utworów religijnych o podniosłym charakterze, adresowanych do Boga, będących dziełem kompozytorów różnych epok. Na koncercie w Filharmonii Wrocławskiej zabrzmią psalmy polskich twórców. Choć kompozycje te są współczesną interpretacją starożytnych tekstów określonych językiem muzycznym XX i XXI wieku, nie brak im powagi i skupienia oraz odniesień do tradycji. „Z głębokości wołam do Ciebie, Panie”, „Chwalcie Boga w Jego świątyni”, „Miłuję Pana”, „Racz mnie wybawić, o Boże” – to tylko niektóre psalmy, jakie usłyszymy w utworach znanych i cenionych współczesnych polskich kompozytorów. Chór Filharmonii Wrocławskiej poprowadzi Agnieszka Franków-Żelazny.

  To niewątpliwie doskonała propozycja na czas Wielkiego Postu, a dlaczego jeszcze warto wybrać się 3 marca na 18.00 do Filharmonii, o tym mówi jej dyrektor Andrzej Kosendiak:

  Psalmy we współczesnych interpretacjach - 3 marca 2013 - koncert Chóru Filharmonii Wrocławskiej
  Realizacja: Akademicki Klub Realizatorów Filmowych FOSA
  FilharmoniaWroclaw

  UWAGA KONKURS

  Na ten niezwykły koncert mamy jedną podwójną wejściówkę. Trafi ona do osoby, która do czwartku 28 lutego do godz. 10, na adres wroclaw@gosc.pl, przyśle maila z uzasadnieniem, dlaczego powinna otrzymać ten prezent. 


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół