• facebook
 • rss
 • Śniadanie wśród śnieżycy

  Agata Combik

  dodane 01.04.2013 10:53

  Na świątecznym posiłku w Centrum Socjalnym Caritas przy ul. Słowiańskiej wraz z bp. Andrzejem Siemieniewskim zgromadzili się w Wielkanocny Poniedziałek ubodzy, samotni oraz ich przyjaciele.

  Słowa Ewangelii otwarły świąteczne spotkanie   Słowa Ewangelii otwarły świąteczne spotkanie Agata Combik/GN

   

   

   

   

   

   

   

   

  Aż dziw, że to nie wieczerza wigilijna, a zamiast jaj i żuru na talerzach nie ma barszczu – mówili uśmiechnięci goście, którzy dotarli na spotkanie pośród porannej śnieżycy. W ośrodku, przy świątecznie zastawionych stołach, było już jednak wiosennie i wielkanocnie. Uczestników spotkania przywitał dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, ks. Janusz Jastrzębski. Proboszcz ołbińskiej parafii, ks. Szczepan Maciaszek, odczytał Ewangelię przywołującą wydarzenia wielkanocnego poranka, a bp Andrzej Siemieniewski pobłogosławił świąteczne pokarmy. – Życzę wszystkim, aby wczorajsza niedziela promieniowała także na dzień dzisiejszy, aby nasze serca napełniły się radością z tego powodu, że Pan Jezus zmartwychwstał, żyje – mówił.

  Pani Krystyna, po raz drugi uczestnicząca w podobnym spotkaniu, nie była specjalnie zmartwiona mroźną aurą. – Spotkanie jest bardzo sympatyczne, można porozmawiać, pobyć ze sobą – mówi. By w nim uczestniczyć, należało zgłosić się do kierownika Centrum Socjalnego i otrzymać specjalne zaproszenie.

  W tym roku w Centrum przy ul. Słowiańskiej wydane zostały zaproszenia dla blisko 60 osób. Oprócz posiłku przygotowano dla nich także paczki żywnościowe. Warto wspomnieć, że w świąteczną pomoc Caritas w tym roku zaangażowali się m.in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Polakowicach w gminie Żórawina, którzy przeprowadzili w swojej placówce zbiórkę żywności, odzieży, środków higienicznych i zabawek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół