• facebook
 • rss
 • Czczą Jana Pawła II

  Karol Białkowski

  dodane 02.04.2013 21:46

  W 8. rocznicę śmierci Papieża Polaka w Miliczu zainstalowane zostały relikwie błogosławionego.

  Milicz jest kolejnym miastem, w którym wierni mogą czcić Jana Pawła II. Proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli ks. Kazimierz Kudryński podkreśla, że sprowadzenie relikwii błogosławionego jest naturalną konsekwencją działań milickiej społeczności. – Zaraz po śmierci papieża powołany został społeczny komitet, którego celem było uhonorowanie ojca świętego postawieniem pomnika. Przedsięwzięcie udało się zrealizować bardzo szybko – mówi. Po beatyfikacji parafianie od razu zapragnęli mieć jego relikwie w swoim kościele, dlatego duszpasterz podjął starania o ich zdobycie. Kard. Stanisław Dziwisz przekazał je na ręce proboszcza 11 lutego.

  Ks. K. Kudryński zauważa, że w społeczności, w której posługuje, jest ogromne umiłowanie papieża. Dochodzą do niego również głosy o niezwykłym wsparciu otrzymywanym za wstawiennictwem Jana Pawła II. – Ludzie wspominają przede wszystkim o przemianach wewnętrznych, których doświadczają – dodaje. Zaznacza także, że o poruszeniu serc świadczą statystyki uczęszczających na Msze św. oraz przyjmujących Komunię św. – Liczba aktywnych parafian zwiększyła się przeciągu ostatnich lat. Uważam to również za owoc wsparcia papieża – tłumaczy.

  Instalację relikwii Jana Pawła II poprzedził koncert zespołu „Follow Him” z Namysłowa, którego liderem jest były wikariusz parafii św. Andrzeja Boboli w Miliczu, ks. Piotr Nowicki. – Teksty utworów są zaczerpnięte bezpośrednio z nauczania i poezji Karola Wojtyły – tłumaczy kapłan i kompozytor. Kolejnym etapem uroczystości była procesja z umieszczonym na feretronie relikwiarzem pod pomnik bł. Jana Pawła II. Tam, w asyście orkiestry oraz pocztów sztandarowych, władze miasta oraz przedstawiciele różnych instytucji złożyli kwiaty i zapalili znicze. Ks. K. Kudryński w telegraficznym skrócie przypomniał najważniejsze momenty z życia papieża.

  Punktem kulminacyjnym była Msza św. w intencji rychłej kanonizacji Jana Pawła II, na zakończenie której wierni mogli ucałować relikwiarz. Według zapowiedzi duszpasterza, już na początku maja rozpocznie się peregrynacja relikwii do milickich rodzin.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół