• facebook
 • rss
 • „Cristiada” na kinowym ekranie

  Karol Białkowski / inf. prasowa

  dodane 04.04.2013 12:33

  Ten niezwykły film będzie można obejrzeć w Helios Magnolia Park we Wrocławiu od 5 kwietnia. "Gość Niedzielny" poleca.

  Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia powstania   Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia powstania FT Films

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  „Cristiada” to produkcja meksykańska oparta na prawdziwej historii. Fabuła opowiada o powstaniu mieszkających w tym kraju katolików przeciwko antychrześcijańskiej władzy. Bunt miał miejsce w latach 1926–1929. Zginęło w nim ok. 90 tys. wyznawców Chrystusa. Jednym z bohaterów obrazu jest 15-letni chłopiec, żołnierz armii powstańczej, który dał niezwykłe świadectwo swojej wiary. José Luis Sánchez del Río został beatyfikowany przez Benedykta XVI w 2005 r. W rolę głównych bohaterów wcieliły się gwiazdy meksykańskiego kina.

  – "Cristiada" to film nakręcony nie tylko z hollywoodzkim rozmachem, ale również niosący ze sobą niezwykły chrześcijański przekaz. Buduje i pogłębia wiarę każdego, kto go obejrzy. Ukazane w filmie sylwetki bohaterów powstania Cristeros są przykładem tego, jak walczyć o swoje przekonania, o wolność i o to, w co się wierzy – mówi Barbara Ziembicka, dyrektor FT Films. Przekonuje, że ten film nikogo nie pozostawia obojętnym. – Każe zastanowić się nad ceną, jaką jesteśmy w stanie zapłacić za możliwość wyznawania wiary w Pana Jezusa – dodaje.

  Część zysków z pokazów „Cristiady” przeznaczona zostanie na produkcję pełnometrażowego filmu o świętym Maksymilianie Kolbe. Obraz zostanie zrealizowany przez FT Films oraz producenta „Cristiady”, Pabla José Barroso. – Każdy, kto pójdzie do kina na "Cristiadę", dokłada do powstania nowego filmu swoją cegiełkę – tłumaczy B. Ziembicka.

  Premiera filmu miała miejsce w marcu 2012 r. w Instytucie Patrystycznym Augustinianum w Watykanie. Więcej na temat obrazu można się dowiedzieć na www.cristiada.pl oraz w najnowszym wydaniu papierowym GN.

  Cristiada (2013) Oficjalny zwiastun
  FTFilms1

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół