• facebook
 • rss
 • Za rękę z papieżem (wideo)

  Ks. Rafał Kowalski

  dodane 06.04.2013 19:00

  Od Wadowic poprzez Kraków, Lublin aż do Rzymu i Watykanu – uczniowie Szkoły Podstawowej w Mietkowie zaprosili swoich rodziców i mieszkańców gminy w niezwykłą podróż.

  Okazją do zorganizowania wieczornicy, poświęconej pamięci bł. Jana Pawła II była ósma rocznica śmierci papieża, który patronuje mietkowskiej podstawówce. Uczniowie przygotowali półtoragodzinny program słowno-muzyczny, w czasie którego przypomnieli najważniejsze fakty z życia Karola Wojtyły, fragmenty jego przemówień, skierowane do Polaków oraz wiersze autorstwa samego papieża lub poświęcone jego osobie. Nie mogło zabraknąć także piosenek, wśród których królowała „Barka”.

  – Taką wieczornicę organizujemy po raz trzeci – mówi Ewa Polak, polonistka z SP w Mietkowie, dodając, że pomysł zrodził się trzy lata temu, gdy szkoła chciała przystąpić do konkursu recytatorskiego organizowanego dla szkół, który patronuje Papież Polak, w czasie którego uczniowie mieli zaprezentować wiersze Jana Pawła II. – Musieliśmy wybrać reprezentanta, jednak zgłosiło się ponad 30 osób. Szkoda było odrzucić dzieci, które wspaniale przygotowały wybranej utwory. Postanowiliśmy, by zaprezentowały się rodzicom – wspomina.

  W przygotowaniu najmłodszych aktorów i piosenkarzy brała udział także s. Estera, jadwiżanka. Jej zdaniem niezwykle ważne jest zaszczepianie w sercach dzieci wartości, którymi żył Jan Paweł II.

  W uroczystości wziął udział także wójt gminy Mietków Adam Kozarowicz. Oto jak tłumaczył sens podejmowania tego typu przedsięwzięć:

  Prace nad przygotowaniem wieczornicy trwały prawie dwa miesiące. Warto było. Czekamy na majowe wydarzenia, związane z dniami patrona szkoły, na które "Gość" już został zaproszony.

  Jan Paweł II w Mietkowie
  Rafal Kowalski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół