• facebook
 • rss
 • Podaruj modlitwę

  Karol Białkowski

  dodane 08.04.2013 13:14

  W tym roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego, ze względu na Wielki Tydzień, została przeniesiona z 25 marca na pierwszy możliwy termin. 8 kwietnia możemy dołączyć do rzeszy modlących się za dzieci poczęte, zagrożone aborcją.

  W całej Polsce w Duchową Adopcję jest zaangażowanych bardzo wiele osób. Do inicjatywy można się włączyć w zasadzie zawsze, ale tradycyjnie, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, do grona duchowych rodziców dołącza najwięcej chętnych. Na czym to polega? Zdeklarowani przez 9 miesięcy modlą się za nieznane sobie, zagrożone aborcją dziecko oraz jego rodziców, aby pozostawili je przy życiu. Każdego dnia odmawiana jest specjalna modlitwa i dziesiątek Różańca.

  S. Ewa, boromeuszka, zajmująca się wrocławskim oknem życia, wierzy, że podjęte zobowiązania pomogą wielu maluchom ukrytym pod sercami matek. – Na przełomie ubiegłego i obecnego roku nastąpił „wysyp” dzieci znalezionych w oknach życia w wielu miejscach Polski, w tym we Wrocławiu. Wierzymy z siostrami, że są one wymodlone i uratowane dzięki duchowej adopcji – mówi.

  Dziś w wielu parafiach diecezji wrocławskiej będzie można podjąć modlitewne zobowiązanie. Podajemy kilka z wielu parafii, gdzie podczas Mszy św. będzie można złożyć swoje deklaracje:

  - kościół św. Karola Boromeusza, ul. Krucza (Msza św. o godz. 18)

  - kościół św. Jana Apostoła w Oleśnicy (Msza św. o godz. 18)

  - kościół św. Antoniego, ul. Kasprowicza (Msza św. o godz. 18.30)

  - kościół św. Franciszka z Asyżu, ul. Borowska (Msza św. o godz. 18.30)

  - kościół św. Wawrzyńca, ul. Bujwida (Msza św. o godz. 19)

  - kościół akademicki św. Macieja, pl. Bp. Nankiera (Msza św. o godz. 19.00)

  - kościół św. Kazimierza Królewicza, ul. Litewska (Msza św. o godz. 20)

  - kościół św. Wojciecha, pl. Dominikański (Msza św. 10 kwietnia o godz. 20 w kaplicy akademickiej)

  Ponadto Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest możliwa w wielu miejscach całej archidiecezji. Szczegóły na parafialnych stronach internetowych.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół