• facebook
 • rss
 • Biblijna love story

  Agata Combik

  dodane 14.04.2013 20:31

  Latynoamerykańskie melodie i rozważania o miłości Boga do człowieka, wpisanej w historię zbawienia i w ludzką miłość, zabrzmiały w niedzielę u stóp katedry.

  „Jak śmierć potężna jest miłość, a zazdrość jej nieprzejednana jak Szeol, żar jej to żar ognia, płomień Pański...” – słowa Pieśni nad Pieśniami, a także teksty zaczerpnięte m.in. z księgi proroka Ozeasza oraz Listów św. Pawła, przywołali Iwona i Krzysztof Grabcowie, kreśląc obraz Bożej miłości, wyrażanej na kartach Pisma Świętego na wzór ludzkiej miłości oblubieńczej i małżeńskiej, gorącej i głębokiej. Spotkanie z cyklu "Verbum cum Musica", odbywające się w Niedzielę Biblijną, ukazało piękno Bożego zamysłu dotyczącego małżeństwa. O pierwszej „pieśni miłosnej”, którą „wyśpiewał” Adam na widok Ewy, o głębokiej komunii między nimi – mającej źródło w miłości Osób Trójcy Świętej i wcieleniu, które stało się zaślubinami Syna Bożego z ludzkością – mówił Krzysztof Grabiec. Jego żona pochyliła się nad więzią łączącą Chrystusa z Kościołem jako wzorem małżeńskiej wspólnoty i wysnuła praktyczne wskazania, jakie można stąd wyprowadzić. Grabcowie zarysowali „paschalny wymiar małżeństwa”, który wymaga ciągłego obumierania, postawy służby, a także wspólnej modlitwy, zażyłości ze słowem Bożym i życia sakramentami. Małżonkowie podkreślili, że zjednoczenie cielesne męża i żony, dopełniające wspólnotę psychiczną i duchową, ma również wyrażać jedność Chrystusa i Kościoła. – Bóg podzielił się z człowiekiem życiem i miłością – mówili.

  Wykład państwa Grabców, małżonków z 20-letnim stażem, zaangażowanych od dawna w duszpasterstwo biblijne i rodzinne, towarzyszył koncertowi dwojga młodych uczniów PSM II st. we Wrocławiu, gitarzystce i akordeoniście. Paulina Mróz, grająca na gitarze od 9. roku życia, jest zarazem zdobywczynią tytułu Miss Polonia Wrocławia w 2012 r. Adam Kimak z kolei pasję do gry na akordeonie łączy ze studiowaniem elektroniki na Politechnice Wrocławskiej i występami w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej. Gitara z akordeonem i biblijne rozważania o miłości na początek Tygodnia Biblijnego przyciągnęły sporo słuchaczy.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół