• facebook
 • rss
 • Walczyli w kościele (wideo)

  Ks. Rafał Kowalski

  dodane 19.04.2013 12:35

  Kiedy trzy lata temu ruszali z pomysłem, zgłosiło się jedno przedszkole. W tym roku rywalizowało ze sobą 246 osób. Festiwal Piosenki Religijnej „Chwalmy Pana w rymie Alleluja” wciąż się rozwija.

  To niezwykłe przeżycie, szczególnie dla najmłodszych – móc wystąpić przed szerszą publicznością, posłuchać innych śpiewających grup. Od czasu do czasu trema dawała się we znaki, jednak, mimo iż profesjonalne jury oceniało wykonawców i miało za zadanie wskazać najlepszych, wszyscy są zgodni, że ważny jest sam udział w festiwalu, który dziś odbywał się we wrocławskim kościele pw. św. Maurycego. Ponieważ głównym organizatorem przedsięwzięcia jest od trzech lat Szermiercza Sportowa Szkoła Podstawowa z Wrocławia, poza wrażeniami artystycznymi uczestnicy mogli na żywo zobaczyć pokaz szermierki w wykonaniu uczniów tej placówki.

  Dzieci z Żernik Wrocławskich śpiewały, że Jezus Chrystus jest ich Panem   Dzieci z Żernik Wrocławskich śpiewały, że Jezus Chrystus jest ich Panem Ks. Rafał Kowalski/GN

  – Bardzo ważna jest współpraca środowiskowa oraz fakt, iż dzięki temu festiwalowi nasza szkoła jest znana także poza stolicą Dolnego Śląska – mówi Teresa Żłobecka-Kręcidło, wicedyrektor szkoły, podkreślając wspaniałą współpracę pomiędzy organizatorami, parafią, sponsorami oraz rodzicami uczniów. – Myślę, że przedsięwzięcie miałoby znacznie mniejszy wymiar, gdyby nie to współdziałanie. Wielu rodziców i nauczycieli naszej szkoły pracowało w ramach wolontariatu – dodaje pani dyrektor, a odpowiedzialna za festiwal Magdalena Skuza deklaruje, że za rok na pewno możemy spodziewać się kolejnej imprezy. „Gość” już został na nią zaproszony.  

  III Festiwal Piosenki Religijnej
  Rafal Kowalski

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół