• facebook
 • rss
 • Dwa w jednym

  Karol Białkowski

  dodane 20.04.2013 08:56

  Już wkrótce odbędzie się kolejna edycja warsztatów i rekolekcji organizowanych przez Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne działające przy klasztorze oo. Dominikanów.

  21 kwietnia upływa termin zgłoszeń na kolejną edycję warsztatów i rekolekcji, które odbędą się od 10 do 12 maja. Tym razem są one związane z 300-leciem beatyfikacji bł. Czesława.

  Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności wokalne i instrumentalne, szczególnie schole i chóry ubogacające liturgię w parafiach. Podczas warsztatów będzie możliwość konsultacji z profesjonalistami np. w dziedzinie emisji głosu oraz nauczyć się nowych utworów.

  Zajęcia poprowadzą: Katarzyna Młynarska, Anita Pyrek, Janusz Wierzgacz i o. Dawid Kusz. O duchowy wymiar spotkania zadba w ramach rekolekcji o. Adam Wyszyński OP.

  Muzycy, którzy wezmą udział w warsztatach zaprezentują przygotowane utwory w niedzielę 12 maja podczas Mszy św. o godz. 12 i zaplanowanego po niej koncertu. Będzie on miał miejsce w kościele pw. św. Wojciecha na pl. Dominikańskim. W programie usłyszymy:

  –  „Missa in D” Johanna Evangelisty Brandla w wykonaniu chóru i orkiestry,

  – „Sinfonia in C” Alberta Hermana Dietricha w wykonaniu orkiestry.

  Zapisy na warsztaty odbywają poprzez wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie internetowej www.wlsw.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

  "Gość Niedzielny" objął wydarzenie swoim patronatem.

  W poprzedniej edycji warsztatów i rekolekcji wzięło udział ok. 200 osób z całego kraju   W poprzedniej edycji warsztatów i rekolekcji wzięło udział ok. 200 osób z całego kraju Karol Białkowski/GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół