• facebook
 • rss
 • Grzechy na drodze

  xrk

  dodane 06.05.2013 09:22

  Wbrew pozorom wykroczenia drogowe to nie tylko problem kierujących samochodami. Jakie grzechy najczęściej popełniają wrocławscy rowerzyści i piesi?

  Przepisy ruchu drogowego służą nam i naszemu bezpieczeństwu   Przepisy ruchu drogowego służą nam i naszemu bezpieczeństwu ks. Rafał Kowalski /GN Podinsp. Marzena Graczyk   Podinsp. Marzena Graczyk ks. Rafał Kowalski /GN

   

   

   

   

   

   

   

   

  Filmiki prezentujące najczęściej popełniane wykroczenia, które są w czołówce, jeśli chodzi o przyczyny wypadków drogowych, przygotowaliśmy wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Okazją jest obchodzony dziś Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którego tematem przewodnim są tzw. niechronieni uczestnicy ruchu, czyli ci wszyscy, których nie chronią strefy zgniotu, karoseria czy pasy bezpieczeństwa: piesi, rowerzyści, motorowerzyści i motocykliści. Uczestnicząc w zdarzeniach drogowych, mają oni najmniejsze szanse na to, by wyjść z nich cało i zdrowo.

  Warto zatem przyjrzeć się, czy przypadkiem nawet nieświadomie nie narażamy swojego życia lub zdrowia, a przy okazji nie narażamy się na wydatek w związku z mandatem karnym. Pod każdym filmikiem jest komentarz podinsp. Marzeny Graczyk z WRD KWP we Wrocławiu, opisujący dane wykroczenie oraz skutki, na jakie narażamy się, popełniając je.

  Przechodzenie na czerwonym świetle, wtargnięcie na przejście dla pieszych - mandat 150 zł.

  przebieganie na czerownym świetle
  Rafal Kowalski

  Piesi na ścieżce rowerowej - mandat 50 zł

  piesi na ścieżce rowerowej
  Rafal Kowalski

  Przejeżdżanie rowerem po przejściu dla pieszych i jazda po chodniku - mandat 150 zł

  rowerem po przejściu i po chodniku
  Rafal Kowalski

  Wyjście na jezdnię zza przeszkody - mandat 100 zł.

  wychodzenie na drogę zza przeszkody
  Rafal Kowalski

  Zdaniem stróżów prawa, przedstawione wyżej błędy nie wynikają z braku znajomości przepisów, ale z lekceważenia norm prawnych i braku świadomości skutków, jakie dane zachowanie niesie, jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo. Przypominamy zatem, że świadome narażanie własnego życia i zdrowia stoi w kolizji w stosunku do Bożego przykazania "Nie zabijaj" i stanowi także wykroczenie moralne nie tylko w czasie trwania Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa. 
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół