• facebook
 • rss
 • Nagie piersi to nie powód do dumy

  Ks. Rafał Kowalski

  dodane 11.05.2013 07:10

  Niejedna organizacja dałaby wiele, by w tak krótkim czasie zdobyć ponad 4,6 tys. zwolenników. Tyle osób polubiło już profil "Christian Women Against Femen" na Facebooku.

  Jego powstanie zawdzięczamy stowarzyszeniu „Kobiety dla Narodu”, którego jeden z oddziałów prężnie rozwija się we Wrocławiu. Idea założenia profilu powstała na początku kwietnia – mówi Beata Wilk, liderka wrocławskich struktur KdN, dodając, iż konwencja inspirowana jest profilem kobiet muzułmańskich, deklarujących swoje przywiązanie do wiary i religii. – Współtworzymy go z żeńską częścią węgierskiej organizacji Jobbik. Chcemy stawiać na samodzielność kobiet, pokazać, że możliwy jest model kobiety aktywnej publicznie, realizującej się zawodowo, a jednocześnie dbającej o podstawowe wartości jakimi są: wiara, tradycja i rodzina. Walczymy o godziwą politykę prorodzinną, wsparcie dla młodych matek, obronę dzieci nienarodzonych, swobodę wypowiedzi dla katoliczek, konserwatystek. Działamy na rzecz naprawy kultury oraz zmianę świadomości społecznej – tłumaczy Beata.

  Zwraca przy tym uwagę, że w przekazie medialnym można niestety odnieść wrażenie, iż większości kobiet dalekie są wartości, które niesie wiara w Jezusa Chrystusa. – Chcemy pokazać, że jest duże środowisko kobiet, które nie zgadzają się z tym, co robią feministki i tym, co sobą reprezentują. Nie wiem czy powodem do dumy jest to, że pokazuje się nagie piersi i propaguje zabijanie dzieci nienarodzonych. Poza tym tak naprawdę środowiska feministyczne nie są liczne. Potrafią być głośne, zrobić jakiś skandal, a media to odpowiednio podkręcają. Ten profil pokazuje już, że zdecydowanie więcej kobiet jest za chrześcijaństwem i za chrześcijańskim modelem kobiecości – mówi Beata.

  O tym, że inicjatywa KdN zyskała poparcie, świadczy nie tylko liczba lików na profilu „Christian Women Against Femen”, ale także przesyłane niemal każdego dnia nowe zdjęcia pań z całego świata, trzymających w dłoniach kartki z informacją o swoim przywiązaniu do chrześcijaństwa. 

  Rozmowa z Beatą Wilk na temat działalności KdN-u oraz inicjatywy „Christian Women Against Femen” już 26 maja w papierowym wydaniu GN.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • kbialkowski
   13.05.2013 13:19
   Proszę bardzo :) https://www.facebook.com/ChristianWomenAgainstFemen?fref=ts
  • ewik1986
   13.05.2013 13:38
   Dzięki za link, też wpisałam nazwę w wyszukiwarce facebooka, ale w ogóle nie ma tam tej strony...
  • Kopyrda
   13.05.2013 15:59
   "Wspoltworzymy z zenska czescia oranizacji Jobbik". Tylko, ze organizacja Jobbik jest niechetna (delikatnie mowiac) chrzescijanskiej zasadzie milosci blizniego oraz nauczaniu Jana Pawla II-go o niezbywalnej godnosci kazdego czlowieka.
  • qwertynable
   14.05.2013 04:39

   Czy ktos tu sobie robi jaja???

   "konwencja inspirowana jest profilem kobiet muzułmańskich"

   Pogratulowac. Mam sugestie: jesli ktorejs z pan podoba sie profil kobiet muzulmanskich to zawsze moze wyjechac do Afganistanu albo innej Arabii i byc “aktywna publicznie, realizowac się zawodowo oraz dbac o podstawowe wartości jakimi są: wiara, tradycja i rodzina”. Niemcy mieli Kinder, Kuche, Kirche, Amerykanie barefoot and pregnant - przeciez nie jestesmy gorsi. Co z tego ze w tamtych krajach te idee wysmiano juz 100 lat temu? Dla nas to i tak postep – polowa Polakow ma swiatopoglad z polowy XIXw.

   “większości kobiet dalekie są wartości, które niesie wiara w Jezusa Chrystusa”

   Pewno dlatego ze sa to wartosci seksistowskie. Za to ta mniejszosc kobiet ktorym sa one bliskie zachowuje sie jak karpie nie mogace sie doczekac Wigilii.

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół