• facebook
 • rss
 • Wieczory Złotnickie

  mk/ac

  dodane 15.05.2013 14:05

  Berlińska Orkiestra Symfoniczna "Cappella Academica" Uniwersytetu Humboldta w Berlinie zagra w kościele pw. NMP Różańcowej na wrocławskich Złotnikach przy ul. Wielkopolskiej 19 maja o 20.00.

  W swoim jedynym koncercie we Wrocławiu orkiestra zaprezentuje atrakcyjny program symfoniczny, składający się z klasyki utworów muzyki poważnej: Wolfganga Amadeusza Mozarta, Piotra Czajkowskiego i Ludwiga van Beethovena. Solistą wieczoru będzie wiolonczelista Jonathan Weigle, a całość poprowadzi Tobias Mehling.

  Organizatorami koncertu (na który wstęp jest bezpłatny) są: Musik Reisen Faszination (Baden-Baden, Niemcy), parafia pw. NMP Różańcowej Wrocław-Złotniki, Mariusz Kazubski - dyrektor artystyczny Wieczorów Złotnickich. Jest to największy do tej pory koncert w ramach tego cyklu muzycznego.

  Orkiestra, która wkrótce wystąpi na Złotnikach, jest najstarszym istniejącym zespołem na berlińskim uniwersytecie. Może się poszczycić ponadczterdziestopięcioletnią tradycją muzyczną - czyli regularnymi koncertami symfonicznymi utrzymanymi na najwyższym poziomie akademickim. Z ciekawszych projektów Orkiestry można wymienić: cykl koncertów zatytułowanych "Sound & Science" w 2005 roku, udział w Festiwalu Muzyczne Lato w Chorin w 2008 roku, a także wymiany z innymi orkiestrami uniwersyteckimi oraz trasy koncertowe do Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Francji oraz wielokrotnie do Włoch. Orkiestra składa się z około 75 muzyków - studentów wszystkich wydziałów Uniwersytetu Humboldta w Berlinie, a także absolwentów, profesorów, lekarzy, pracowników instytucji akademickich i innych miłośników muzyki. Repertuar zespołu, którego dyrygentem jest Tobias Mehling, obejmuje dzieła wszystkich epok począwszy od baroku, a na muzyce współczesnej kończąc.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół