• facebook
 • rss
 • Mistrzostwa z kijami

  Karol Białkowski

  dodane 23.05.2013 12:51

  Ponad 300 uczestników - od przedszkolaków po zaawansowanych seniorów, kilka dystansów do przejścia, a przy tym doskonała zabawa. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking o Puchar Prezydenta Wrocławia już 15 czerwca.

  Impreza odbędzie się wokół hali Stulecia i w parku Szczytnickim. Zawodnicy wystartują w kilkunastu kategoriach wiekowych i na różnej długości trasach: rekreacyjnej (4 km), profi – dla bardziej zaawansowanych (10 km) oraz dla dzieci  (500 m). – Chcemy, by na 100-lecie hali Stulecia co najmniej 100 przedszkolaków wzięło udział w zawodach – mówi Marcin Spitalniak ze Stowarzyszenia Promocji Sportu „Fan”, organizatora zawodów. – Bardzo nam zależy, aby promować tę dyscyplinę sportu, która może być postrzegana zawodowo, ale przede wszystkim rekreacyjnie. To sport, którym każdy może się zainteresować – mówi prezydent Rafał Dutkiewicz.

  Oprócz wrażeń sportowych, organizatorzy szykują wiele wydarzeń towarzyszących dla całej rodziny. Jak zapewnia M. Spitalniak, będzie przygotowana strefa dla maluchów, w której dzieci znajdą wiele atrakcji. Dodatkowo na scenie zaplanowano mnóstwo konkursów i pokazów. – Przygotowaliśmy również niespodziankę muzyczną. Naszym gościem będzie Tomasz Bednarek, rekordzista w odgadywaniu piosenek w programie „Jaka to melodia”. Chcemy zachęcić do rywalizacji w odgadywaniu tytułów – dodaje. Przewidziano także przedwakacyjny pokaz i porady z zakresu pierwszej pomocy. – Zapraszamy wszystkich. Będzie dużo atrakcji i wspaniała zabawa – zachęca M. Spitalniak. Więcej informacji o zapisach i warunkach uczestnictwa można znaleźć na: www.mistrzostwawroclawia.pl.

  Podczas spotkania z mediami zostały zaprezentowane efektowne puchary przewidziane dla zwycięzców zawodów na najdłuższym dystansie   Podczas spotkania z mediami zostały zaprezentowane efektowne puchary przewidziane dla zwycięzców zawodów na najdłuższym dystansie Karol Białkowski /GN

  Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking spot reklamowy iTVwro.pl
  Redakcja Itvwro

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół