• facebook
 • rss
 • Dolny Śląsk się dobrze promuje

  kab /inf. prasowa

  dodane 24.05.2013 12:06

  Podczas VIII Film Art & Tourism Festival zostało zaprezentowanych ponad 150 spotów z 20 różnych krajów świata. Film promujący nasz region zajął pierwsze miejsce wraz z produkcją z Dubaju.

  Podczas konkursu, którego wyniki zostały ogłoszone podczas gali w Warszawie, przyznano wiele wyróżnień w różnych kategoriach. Najważniejszą nagrodą jest jednak konkursowe Grand Prix. W tym roku trafiło ono do dwóch równorzędnych zwycięzców. Jednym z nich została produkcja „Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia”, którą stworzył Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Na potrzeby festiwalu zostały połączone dwa najnowsze 45-sekundowe spoty promujące region.

  VIII Film Art & Tourism Festival odbywa się od 2006 roku i jest jedynym w Polsce przedstawicielem wiedeńskiego CIFFT (Comité International des Festivals du Film Touristique). CIFFT, który obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia, zrzesza 16 największych festiwali filmu turystycznego, wśród nich znajdują się m.in.  Tourfilm Karlovy Vary, New York Festivals, Cannes Corporate Media & TV Awards oraz The Golden City Gate przy ITB w Berlinie.

  Dzięki wyróżnieniu Dolny Śląsk zwiększył swoją szansę na wywalczenie Grand Prix CIFFT na festiwalu, który z końcem każdego roku odbywa się w Wiedniu. To tam rywalizować będą najlepsze filmy promocyjne świata i zwycięzcy kolejnych edycji takich festiwali.

  Poniżej jeden z filmów promujących Dolny Śląsk:

  Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia.
  Rafał Jurkowlaniec


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół