Nowy numer 21/2018 Archiwum

Przyszedłem po błogosławieństwo

- Przyszedłem poprosić o błogosławieństwo dla miasta - powiedział Rafał Dutkiewicz po spotkaniu z nowym metropolitą wrocławskim.

Spotkanie odbyło się w rezydencji biskupów wrocławskich. Prezydent podarował arcybiskupowi „Historię Wrocławia”, komiks o kard. Bolesławie Kominku oraz ręcznie wykonaną ikonę z wizerunkiem Madonny Wrocławskiej - Matki Bożej Sobieskiego, której oryginał znajduje się w katedrze. - Przyszedłem poprosić o błogosławieństwo dla Wrocławia – mówił po spotkaniu Rafał Dutkiewicz. Jak się dowiedzieliśmy, rozmawiał z hierarchą także o uczczeniu kard. Bolesława Kominka, o bł. Czesławie oraz o projektach związanych z Europejską Stolicą Kultury 2016. – To nasze pierwsze spotkanie. Staraliśmy się zatem zarysować obszary wzajemnej współpracy – tak relacjonował rozmowę z prezydentem abp Józef Kupny. – Propozycje pana prezydenta są dla nas bardzo interesujące. Dotykają bowiem także sfery życia religijnego mieszkańców Wrocławia. 

Oryginał wizerunku Matki Bożej Sobieskiego znajduje się we wrocławskiej katedrze   Oryginał wizerunku Matki Bożej Sobieskiego znajduje się we wrocławskiej katedrze Ks. Rafał Kowalski /GN
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma