• facebook
 • rss
 • Współpracownicy biskupa

  kra

  dodane 17.06.2013 11:45

  Abp Józef Kupny mianował sześciu nowych proboszczów.

  Kilkudziesięciominutowe spotkanie z  nowymi proboszczami odbyło się w gabinecie metropolity, który znajduje się w siedzibie Wrocławskiej Kurii Metropolitalnej. Arcybiskup wręczył sześciu kapłanom akty nominacyjne. W ten sposób ustanowił proboszczami:

  ks. Tomasza Zająca w parafii pw. św. Marcina w Marcinkowicach;

  ks. Krzysztofa Kantona w parafii pw. św. Karola Boromeusza w Wołowie;

  ks. Dariusza Amrogowicza w parafii pw. św. Mikołaja w Wilkowie;

  ks. Edwarda Łupkowskiego w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ligocie Książęcej;

  ks. Marka Górdziałka w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Domaniowie;

  ks. Jana Sienkiewicza w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Moczydlnicy Klasztornej.

  Hierarcha wyraził radość, iż pierwszymi dokumentami, jakie wręcza po objęciu rządów w archidiecezji, są nominacje proboszczowskie, podkreślając, iż proboszczowie są najbliższymi współpracownikami biskupa diecezjalnego.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • robertk2
   17.06.2013 14:36

   Bardzo porządny ten wikary Jan Sienkiewicz, właśnie Go przenoszą z mojej parafii na Leśnicy, szkoda że Go już nie u nas będzie. Trzeba się modlić, o to by Mu się dobrze działo, w tej Moczydlicy Klasztornej. W ogóle co to, gdzie to, ta cała Klasztorna Moczydlica. Ojej?

  • lesnica
   21.06.2013 15:16
   robertk2 wypisuje naciągnięte bzdury o pozytywnym duszpasterstwie ks.Sienkiewicza. Wczoraj dałem komentarz przedstawiający też druga strone medalu, o czym w Leśnej powszechnie wiadomo i mówi się. Ale oczywiście komentarz usunięto. W nosie was mam. Najlepiej tworzyć obraz jednostronny, bo najlepiej sprzedaje się iluzja.

   To proboszczostwo to zwykłe zesłanie. I słusznie, bo jest za co.
  • fatima2008
   01.07.2013 08:35
   SAKRAMENT KAPŁANSTWA to Jezus Chrystus w ciele i duszy kazdego wyswieconego meżczyzny......TRZEBA GO BRONIĆ , CHRONIĆ - bronic godności czowieka i świetości tego sakramentu....a UCZYNKÓW ICH nie musicie nasladować....czyńce CO MÓWIA JAK GŁOSZA EWANGELIE.......Wrocław Lesnica....nie musimy nasladowac ich uczynków zaczynajac od generała ale BRONIC SIWTOSCI SAKR. KAPŁANSTWA TRZEBA ZAWSZE - SAKRAMENT to nie dana osoba ksiedza , choc w nim -........z ta Lesnica i jej pasterzami - to od lat jest bardzo SMUTNO....W SERCACH WIELU PARAFIAN BARDZO SMUTNO
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół