• facebook
 • rss
 • Smoki nad rzeką

  Karol Białkowski

  dodane 22.06.2013 16:39

  Z atrakcji na wodzie i lądzie korzystały dzieci i młodzież podczas I pikniku „Odrzańskie wiosło”. Podczas festynu odbyły się m.in. wyścigi smoczych łodzi o puchar metropolity wrocławskiego, abp. Józefa Kupnego.

  We wspólnej zabawie brały udział przede wszystkim dzieci w wieku od 7 do 18 lat, które korzystają z zajęć w świetlicach środowiskowych prowadzonych przez miasto Wrocław i Caritas. Przygotowano dla nich wiele niespodzianek, m.in.: dmuchane place zabaw, zjeżdżalnie, pokazy ratownictwa wodnego oraz reanimacji. – Dodatkowo zatoka gondoli użyczyła nam tramwaje wodne. Dzieci z opiekunami korzystały z nich nieodpłatnie – mówi Grzegorz Kryszczuk, koordynator imprezy, a na co dzień dziennikarz Katolickiego Radia Rodzina. Atrakcją była również możliwość wejścia i zobaczenia od wewnątrz wozu strażackiego. – Na nasz festyn zgłosiło się prawie 500 uczestników. Przygotowaliśmy też dla nich bezpłatny posiłek – dodaje G. Kryszczuk.

  Jednym z elementów festynu były prezentacje zespołów dziecięcych.

  Odrzanskie Wiosło 2013
  Karol Białkowski

  Postacią firmującą „Odrzańskie wiosło” był Paweł Rańda, wioślarz, wicemistrz olimpijski z Pekinu. Dzięki niemu dzieci mogły spróbować swoich sił na ergometrach – przyrządach służących do wioślarskich ćwiczeń. Załoga smoczej łodzi jest 10-osobowa. 8 wioślarzy wiosłuje w rytm wystukiwany przez bębniarza. O kierunku płynięcia decyduje sterujący   Załoga smoczej łodzi jest 10-osobowa. 8 wioślarzy wiosłuje w rytm wystukiwany przez bębniarza. O kierunku płynięcia decyduje sterujący Karol Białkowski /GN Pod jego patronatem odbyły się również wyścigi smoczych łodzi o puchar metropolity wrocławskiego. Wygrała go drużyna reprezentująca wrocławskie Gimnazjum nr 43. Wyścigi smoczych łodzi mają być jedną z konkurencji igrzysk sportów nieolimpijskich The World Games 2017, które odbędą się w stolicy Dolnego Śląska.

  „Odrzańskie wiosło 2013” zostało zorganizowane przez Katolickie Radio Rodzina przy współpracy z Urzędem Miejskim, Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego, Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, WOPR, PCK i Zatoką Gondoli.

   


   

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: ODRA, PIKNIK, WROCŁAW

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół