• facebook
 • rss
 • Należą do Chrystusa

  Ks. Rafał Kowalski

  dodane 24.06.2013 12:48

  - Nie ludzie są dla was, wy jesteście dla ludzi - mówił abp Józef Kupny do akolitów tuż przed udzieleniem im święceń diakonatu.

  Święcenia diakonatu otrzymuje się na zakończenie piątego roku studiów i formacji seminaryjnej   Święcenia diakonatu otrzymuje się na zakończenie piątego roku studiów i formacji seminaryjnej Kamil Cieliński Wręczając Ewangeliarz, metropolita zobowiązał diakonów do proklamowania Dobrej Nowiny i życia słowem Bożym   Wręczając Ewangeliarz, metropolita zobowiązał diakonów do proklamowania Dobrej Nowiny i życia słowem Bożym Kamil Cieliński

   

   

   

   

   

   

   

  Zgodnie z obrzędem święceń, przed ich udzieleniem rektor  MWSD we Wrocławiu ks. Adam Łuźniak przedstawił metropolicie kandydatów do diakonatu. Następnie rozpoczął dialog z biskupem:

  W homilii metropolita zwrócił uwagę, że każdy powołany do kapłaństwa powinien wejść na drogę, którą idzie Jezus. Dodał przy tym, że diakon musi głęboko poznać Chrystusa i nauczyć się Go kochać, a przez modlitwę i ciągły dialog z Bogiem powinien stawać się człowiekiem prawdziwie duchowym, który coraz bardziej upodabnia się do Pana. – Nikt, kto nie ma mocnych podstaw duchowych, nie może wytrwać w swojej posłudze – zaznaczył.

  Arcybiskup wiele miejsca w swojej homilii poświęcił tematowi miłości do ludzi i do Kościoła, ukazując ją jako naturalny owoc więzi z Chrystusem. Zauważył, że dziś dla wielu krytyka Kościoła stała się wyznacznikiem postępowości. – Ta pokusa braku miłości do Kościoła dotyka także osoby duchowne. Dlatego pamiętajcie, że Chrystus żyje w tej wspólnocie. Nikt nie ma więzi z Chrystusem, kto występuje przeciwko Kościołowi i kto nie szanuje Kościoła - spuentował.  

  Przypomniał również, że wszyscy idący za Jezusem i przez Niego powołani w swojej misji nie są sami. – Przez włożenie rąk Chrystus bierze cię w posiadanie i mówi: „Należysz do mnie”.

  Oto cała homilia abp. Józefa Kupnego:


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół