• facebook
 • rss
 • Dom Opieki Caritas w Malczycach ma 10 lat

  Agata Combik

  dodane 01.08.2013 16:53

  Msza św., tort w ogrodzie, piosenki i teatr – 1 sierpnia seniorzy, ich opiekunowie i goście świętowali urodziny malczyckiej placówki.

  Urodzinowy tort   Urodzinowy tort Agata Combik /GN

   

   

   

   

   

   

   

   

  – Kiedy powstawała 10 lat temu, była przewidziana dla 30 osób. W ciągu minionych lat trzykrotnie powiększaliśmy liczbę miejsc – mówi dyrektorka domu, Magdalena Olaczek. – Obecnie mieszka tu 40 osób, głównie z powiatu średzkiego, choć nie tylko. To często ludzie samotni lub też wymagający opieki, której rodzina nie jest już w stanie zapewnić, czasem nawet ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury w domu. Dbamy jednak bardzo o podtrzymywanie relacji naszych podopiecznych z bliskimi – co roku organizujemy piknik rodzinny, na który mieszkańcy zapraszają swoich krewnych.

  Dobrą tradycją malczyckiego domu są także festiwale piosenki osób niepełnosprawnych, w których biorą udział także inne zaprzyjaźnione placówki. Z okazji 10-lecia malczyckiego domu w pobliskim kościele parafialnym została odprawiona uroczysta Msza św., podczas której dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, ks. Janusz Jastrzębski, przypomniał, że Jezus utożsamia się z każdym człowiekiem i kiedyś usłyszymy, że wszystko, co uczyniliśmy „jednemu z tych braci najmniejszych”, uczyniliśmy Jemu. Po Eucharystii goście wzięli udział w poczęstunku i Festiwalu Talentów. Przed sceną w ogrodzie pojawił się wielki tort ufundowany przez wójta gminy Malczyce, Ryszarda Skułę. Podziwiać można było także wystawę prac origami – w malczyckiej placówce nie brakuje prawdziwych pasjonatów papierowej sztuki.

  Dom Opieki Caritas Archidiecezji Wrocławskiej im. ks. Jana Schneidera został wybudowany w Malczycach staraniem bp. Edwarda Janiaka. Patronuje mu założyciel Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, które kiedyś miały tu swoją placówkę.

  Występ artystyczny artystów-seniorów   Występ artystyczny artystów-seniorów Agata Combik /GN Prace seniorów   Prace seniorów Agata Combik /GN


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół