Nowy numer 16/2018 Archiwum

Dziś Wniebowzięcie NMP

Warto skorzystać z propozycji przygotowanych dla mieszkańców archidiecezji przez parafie i przez... wojsko. 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, ale także święto Wojska Polskiego.

Święto Wojska Polskiego jest obchodzone każdorazowo w kolejną rocznicę "Cudu nad Wisłą" związanego z wojną polsko-bolszewicką z 1920 r. Z tej okazji o godz. 10 w kościele garnizonowym pw. św. Elżbiety odbędzie się Msza św. w intencji żołnierzy. Będzie jej przewodniczył abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Po Eucharystii, w rynku, rozpocznie się uroczysty apel, podczas którego zostaną wręczone odznaczenia i awanse dla zasłużonych żołnierzy. W ramach uroczystości odbędzie się także koncert oraz pokazy musztry paradnej.

Tego dnia zapraszamy również do Oleśnicy, gdzie odbędzie się III Bieg do Pani Fatimskiej. Początek zawodów zaplanowano na godz. 14.15 na ul. Ludwikowskiej 13 obok placu budowy świątyni. Mężczyźni pobiegną na dystansie 10 km, kobiety i zawodnicy nordic walking – 5 km.

Trasa została wyznaczona ulicami: Ludwikowską, Łukanowską i Stawową. Jednym z celów tej sportowej imprezy jest popularyzacja biegania oraz maszerowania z kijkami jako najprostszej formy aktywności ruchowej.


Na placu przy budowanym kościele od godz. 12 będzie trwał festyn rodzinny. O godz. 11 zaplanowano Mszę św. w kaplicy domu parafialnego. Szczegółowe informacje na stronie www.olesnica.archidiecezja.wroc.pl.

15 sierpnia zapraszamy także do udziału w pielgrzymce pieszej z Namysłowa do Ligoty Książęcej. Odbędzie się ona już po raz 15. Wyjście zaplanowano spod kościoła świętych Franciszka z Asyżu i Piotra Alkantary na godz. 8.

Wędrówkę zakończy Msza św. w sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Ligocie Książęcej o godz. 13. Tego samego dnia do Ligoty podążają również piesi pielgrzymi z parafii w Mąkoszycach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma