• facebook
 • rss
 • Tutaj odnajduję dynamizm

  kra

  dodane 18.09.2013 11:25

  W relacjach z przedstawicielami samorządów i władz norma, dla szkół to wyjątek. Liceum Salezjański we Wrocławiu gościło przedstawiciela ambasady Belgii regionu Walonia - Bruksela Francka Pezza.

  Wizyta rozpoczęła się od kameralnej rozmowy z dyrektorem szkoły ks. Jerzym Babiakiem. – Nasz gość z wielkim zainteresowaniem i radością przyjął informację o językowym charakterze szkoły, a także o jej bardzo aktywnym i stałym zaangażowaniu w partnerstwo ze szkołami i placówkami w Europie, Afryce czy Azji – relacjonuje ksiądz dyrektor. W czasie spotkania z uczniami klas francuskojęzycznych przedstawiono prezentację multimedialną, ukazującą historię i życie liceum. Po niej Franck Pezza, w formie interaktywnego wykładu, przedstawił  młodzieży wartość i znaczenie języka i kultury regionu Walonia – Bruksela. – Pierwszy raz przyjechałem do Wrocławia i jestem pod ogromnym wrażeniem piękna miasta, jego dynamizmu, młodości (…). Dynamizm Wrocławia odnajduję również tutaj, w liceum salezjańskim. Cieszę się, że to liceum wybrało język francuski dla swoich uczniówpowiedział w wywiadzie dla TVSLOWROC delegat Walonii – Brukseli.

  Spotkania z dyrektorem i uczniami dały doskonałą okazję do zapoczątkowania wzajemnej współpracy. Franck Pezza już zaprosił szkołę do włączania się w wydarzenia kulturalne planowane przez Walonię – Brukselę w nadchodzącym czasie.

  Jestem pod ogromnym wrażeniem Wrocławia - mówił przedstawiciel Walonii - Brukseli   Jestem pod ogromnym wrażeniem Wrocławia - mówił przedstawiciel Walonii - Brukseli Ks. Jerzy Babiak
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół