• facebook
 • rss
 • Każdy jest Jonaszem

  Karol Białkowski

  dodane 09.10.2013 23:37

  Msza św. pod przewodnictwem metropolity wrocławskiego, abp. Józefa Kupnego zainaugurowała nowy rok akademickich w duszpasterstwach, w których na co dzień gromadzą się studenci.

  Msza św. w kościele Najświętszej Maryi Panny na Piasku kończyła tzw. dni na dobry początek, które odbywały się w różnych ośrodkach duszpasterskich w całym Wrocławiu. Wzięło w niej udział kilkaset osób. W homilii ks. Mirosław Maliński, duszpasterz z Centralnego Ośrodka Duszpasterstw Akademickich "Maciejówka", nawiązywał do postaci proroka Jonasza. Zachęcał, by rozważając jego historię, odnieść ją do swojego życia i do funkcjonowania wspólnot, w których na co dzień przebywają studenci. - Księga Jonasza mówi o losach każdego z nas. Jak się te losy dalej potoczą, zależy od nas. Ja mam wielką nadzieję i zaufanie, że poradzimy sobie dobrze, że znajdziemy natchnienie i inspirację chociażby w Piśmie Świętym, czego nam wszystkim życzę - mówił popularny "Malina".

  Zachęcamy do wysłuchania całej homilii duszpasterza:

  Na zakończenie Eucharystii swoje słowo do zebranych skierował metropolita wrocławski, abp Józef Kupny. - Są pytania, na które nauka nie jest w stanie odpowiedzieć. Należy do nich także takie: kim jestem dla Pana Boga? Odpowiedzi szukamy niejako z góry, czyli u samego Boga. I On przez swoje objawienie mówi, kim dla niego jesteś, jak bardzo cię kocha - mówił. Zachęcał również młodzież, by nie wstydziła się Kościoła, bo to właśnie dzięki niemu powstawały uniwersytety. - Dzisiaj się o tym zapomina i oskarża, że nauka jest kolejną dziedziną, którą Kościół chce zawłaszczyć - dodał. Metropolita życzył studentom wszystkiego najlepszego na czas nauki. Wyraził też nadzieję, że za kilka lat każdy z nich będzie mógł realizować się w pracy zawodowej. Zwracając się do duszpasterzy, dziękował im za ich poświęcenie w pracy ze studentami w przekazywaniu Bożej mądrości.

  Ostatnim akcentem inauguracji był wykład dr. Jacka Pulikowskiego pt. "Zakochanie - studencka norma". Poruszył w nim wiele aspektów dotyczących budowania prawidłowych relacji między kobietami i mężczyznami. Przestrzegał także przed budowaniem związków na proponowanych nam przez popkulturę wartościach. Warto posłuchać całej konferencji:

  cz. 1

  cz. 2

  cz. 3

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół