• facebook
 • rss
 • Żadna łza nie jest obojętna

  Karol Białkowski

  dodane 15.10.2013 23:17

  Po raz drugi odbyły się wrocławskie obchody dnia dziecka utraconego. W kościele ojców franciszkanów została odprawiona Msza św. w intencji zmarłych oraz ich rodziców.

  O. Jozafat Gohly, franciszkanin, nawiązał w homilii do zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi przez papieża Franciszka. – Te osoby, które doznały straty swojego ukochanego dziecka, bardzo często przeżywają smutek, osamotnienie, żal i ból swojego serca. Czasami jest też tak, że ten smutek i ból jest związany z odwróceniem się od Pana Boga, bo jakże może istnieć Bóg, skoro pozwolił na śmierć mojego dziecka – mówił.

  Podkreślił, że z ludzkiego punktu widzenia nigdy nie zrozumiemy planów Bożych, ale Bóg nigdy nie przestaje miłosiernie pochylać się nad ludzkością, aby ją uzdrowić i zbawić. – Żadna twoja łza, którą wylewasz ze smutku i żalu po stracie swojego ukochanego dziecka, nie jest obojętna Panu Bogu. Kaznodzieja zachęcał do oddania swoich przeżyć Matce Bożej, bo ona rozumie przeżywane cierpienie.

  Zachęcamy do wysłuchania całej homilii.

  Druga część obchodów miała miejsce w domu parafialnym. Odbyły się dwie prelekcje, które tematyką dotykały problemów psychologicznych i medycznych, z jakimi borykają się rodzice dzieci zmarłych przed porodem lub tuż po nim. O pomocy psychologicznej i przeżywaniu straty mówiła Wiesława Stefan, pedagog i terapeuta, natomiast o diagnostyce i profilaktyce poronień w świetle najnowszych osiągnięć medycyny mówił naprotechnolog, dr Andrzej Banach.

  Wszyscy, którzy chcą się bardziej szczegółowo zorientować, gdzie uzyskać pomoc, mogą skorzystać ze strony internetowej www.rodzina.wroclaw.pl.

  Więcej w wydaniu papierowym wrocławskiego GN na 27.10.2013.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół