• facebook
 • rss
 • Krzyż obejmuje parafię

  Karol Białkowski

  dodane 17.11.2013 15:11

  Przy pl. Staszica, na terenie parafii pw. św. Bonifacego, poświęcono krzyż i pomnik bł. Jana Pawła II. Uroczystościom przewodniczył metropolita wrocławski, abp Józef Kupny.

  Krzyż i pomnik stoją przy domu katechetycznym, który nosi nazwę "Ciuchcia". Poświęcenie miało miejsce po zakończeniu Mszy św. w kościele parafialnym. W homilii abp Józef Kupny nawiązywał do słów papieża Polaka znajdujących się na cokole pomnika: "Nie lękajcie się. Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi". - Strach nie pozwala nam w pełni radości przeżywać naszej wiary. On kładzie się takim cieniem. Wierzymy, ale nie ma tam takiego entuzjazmu. Człowiek, który się lęka, nie przeżywa swojej wiary w sposób radosny. Człowiek, który się boi, nie jest w stanie dawać także świadectwo swojej wierze. Trzeba nam się uwolnić od takiego lęku - mówił w homilii.

  Hierarcha zwrócił także uwagę, że wielu wierzącym towarzyszy lęk przyznania się do Chrystusa, bo ulegli prądowi myślenia, który nakazuje, abyśmy wiarę zamknęli w świątyni i swoich prywatnych domach. - Właściwie przez cały czas słyszymy, że sprawa wiary to sprawa prywatna. Istnieje jakieś radykalne oddzielenie tego, co ziemskie, od tego, co niebieskie, sacrum od profanum - tłumaczył.

  Metropolita wrocławski wyraził swoją radość z możliwości poświęcenia krzyża i pomnika. - Cieszę się, że ten krzyż jest na zewnątrz, cieszę się, że w jakiś sposób on będzie obejmował całą parafię. Cieszę się z tego waszego odważnego wyznania wiary, z tego szacunku dla Jana Pawła II. Pragnę wam za to bardzo podziękować - mówił abp J. Kupny.

  Cała homilia metropolity wrocławskiego:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół