• facebook
 • rss
 • Zielone św. Mikołaje i Albertówka

  ac/tpba

  dodane 26.11.2013 14:11

  29 listopada zaczęła się we Wrocławiu świąteczna kwesta Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta.

  – Kwestujemy na rzecz małych podopiecznych schroniska dla bezdomnych kobiet i matek z dziećmi przy ul. Strzegomskiej we Wrocławiu – mówi Piotr Łoziński z Towarzystwa Pomocy. – Zbieramy fundusze na prezenty świąteczne. Jeśli zgromadzimy więcej środków, zostaną przeznaczone na zorganizowanie świąt, a także poprawę jakości wyżywienia mieszkańców w ciągu roku. W akcję angażuje się ok. 200 wolontariuszy. Będą wyposażeni w puszki z napisem „Dla dzieci ze schroniska” i ubrani w stroje św. Mikołajów w zielonych barwach – zielonych, na znak nadziei. Zaangażowały się w to duszpasterstwa akademickie, m.in. Redemptor czy Porcjunkula, uczniowie gimnazjów, liceów. Wielu wolontariuszy przyjaźni się z nami od lat i chętnie włączają się w podobne akcje.

  Kwesta – organizowana od 1995 r. – będzie prowadzona 29 i 30 listopada oraz 1 grudnia od 10.00 do ok. 18.00-20.00 we wrocławskich centrach handlowych: Astrze, Galerii Dominikańskiej, Pasażu Grunwaldzkim, Feniksie w Rynku, Podwalu, Selgrosie przy ul. Krakowskiej, Ikei na Bielanach.

  To nie jedyna przedświąteczna akcja Towarzystwa Brata Alberta. Od 2 grudnia w ramach bożonarodzeniowego jarmarku na wrocławskim rynku będzie działał domek „Albertówka”. Będą w nim rozprowadzane tzw. Talerzyki Miłosierdzia, do położenia na świąteczny stół dla „niespodziewanego gościa”, a także różne ozdoby świąteczne autorstwa podopiecznych schronisk. Dochód zostanie przeznaczony dla podopiecznych albertyńskich placówek. – Liczy się każda złotówka – zapewnia Piotr.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół