• facebook
 • rss
 • Są już zwycięzcy

  Ks. Rafał Kowalski

  dodane 02.12.2013 13:55

  Kto otrzyma pióro ufundowane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, laptopa oraz wiele innych cennych nagród? - jury już zna autorów najlepszych prac, nadesłanych na konkurs „My Polacy - my Dolnoślązacy”.

  Dziś do naszej redakcji dotarł list od jednego z patronów honorowych konkursu kardynała Zenona Grocholewskiego, prefekta Kongregacji Edukacji Katolickiej. Wyraża on radość z inicjatywy podjętej przez Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące oraz „Gościa Niedzielnego”.

  „Przesyłając serdeczne pozdrowienia wszystkim uczestnikom IX edycji konkursu życzę, aby wysiłek włożony w przygotowanie tekstów literackich zaowocował nie tylko prezentacją wyszukanego stylu i barwnego języka, ale nade wszystko pozwolił ukazać bogactwo ducha i wrażliwość na dobro, prawdę i piękno” - czytamy w liście hierarchy, który składając gratulacje laureatom życzy, by organizowany każdego roku konkurs promował wartości chrześcijańskie i patriotyczne, ubogacając duchowo dzieci i młodzież. Na zakończenie kard. Grocholewski, dziękując za realizację „wzniosłego projektu edukacyjnego” udziela organizatorom i uczestnikom błogosławieństwa.

  Na konkurs przyszło prawie 200 prac uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ostatnich klas gimnazjów z całego Dolnego Śląska. Uroczysta gala finałowa konkursu „My Polacy - my Dolnoślązacy” z wręczeniem nagród odbędzie się 5 grudnia o godz. 12.00 w Sali Wielkiej wrocławskiego Ratusza.

  List kard. Zenona Grocholewskiego, który po raz pierwszy w tym roku objął patronatem honorowym konkurs "O Złote Pióro"   List kard. Zenona Grocholewskiego, który po raz pierwszy w tym roku objął patronatem honorowym konkurs "O Złote Pióro" Ks. Rafał Kowalski /GN
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół