• facebook
 • rss
 • Siostra na ścieżki prowadzi

  Ks. Rafał Kowalski

  dodane 03.12.2013 11:10

  Ojciec święty ostatnio rozdawał Miserikordynę. Wrocławska zakonnica proponuje nam: Ślinoxyzynym, Figocylinę i Rybilamid, a do tego na deser Powerade Eliasza.

  Książka pt. „Biblijne ścieżki siostry Agnieszki” to debiut pracującej od kilku lat we wrocławskim Cartiasie zmartwychwstanki. Znajdziemy tam m.in.: wywiad z Marią Magdaleną, porady jak negocjować z silniejszym od siebie partnerem biznesowym na przykładzie Abrahama, Estery i wdowy, międzynarodowy list gończy za Kainem, ewidencję pojazdów biblijnych, giełdę wartości chrześcijańskich i biblijną listę przebojów, a także lekarstwa, które skutecznością mogą konkurować ze słynną „Miserikordyną”.  

  – Pomysły przychodziły najczęściej w kaplicy, w czasie medytacji słowa Bożego – mówi autorka. – Chciałam wpisać teksty święte we współczesne formy: film, gazetkę, ulotkę promocyjną z apteki – dodaje. Tak otrzymaliśmy np. lek o nazwie Figocylina.  –  To owoc zatrzymania się nad fragmentem 2 Księgi Królewskiej, opowiadającym o śmiertelnej chorobie Ezechiasza oraz placku figowym, który uratował mu życie – opowiada s. Agnieszka.  

  Zamierzam dalej czytać Pismo Święte, a Duch Święty - ufam - nie poskąpi mi pomysłów - mówi s. Agnieszka   Zamierzam dalej czytać Pismo Święte, a Duch Święty - ufam - nie poskąpi mi pomysłów - mówi s. Agnieszka ks. Rafał Kowalski /GN Wszystko rozpoczęło się od kilku znaków drogowych. – Nie myślałam o pisaniu książki – mówi zakonnica. – Kiedyś wpadło jednak w ręce ks. Aleksandra Radeckiego, ojca duchownego wrocławskiego seminarium graficzne przedstawienie przypowieści „O miłosiernym Samarytaninie” za pomocą znaków drogowych mojego autorstwa. Zapytał czy mam inne prace, a ponieważ w nowicjacie pisywałam do gazetki, materiałów trochę się nazbierało. Kiedy o. Aleksander zapoznał się z moimi pomysłami, namówił mnie do opublikowania ich. Tak powstał zbiór 42 utworów – wspomina. Recenzentami dzieła byli koledzy i koleżanki z pracy w Caritasie. – Niektórzy z nich nawet nie mieli pojęcia, że są takie teksty w Piśmie Świętym, a przecież pracują tu ludzie wierzący i praktykujący – mówi zakonnica i dodaje: – Cykl trzyletni lekcjonarza nie zawiera wszystkich fragmentów Biblii.

  Książka może stanowić wspaniałą pomoc dla katechetów i duszpasterzy, przygotowujących homilie bądź spotkania dla dzieci i młodzieży. – Nawet nie myślałam, żeby stworzyć pomoc duszpasterską czy katechetyczną – zaznacza s. Agnieszka. – Jeśli komuś pomoże w jego posłudze, będzie to dla mnie wielką radością.

  W rozmowie z GN autorka „Ścieżek” zdradza, że ma już gotowe pomysły na następny materiał. – Mam nadal zamiar czytać Pismo Święte, a Duch Święty jest tak hojny, że – jak ufam – nie poskąpi mi pomysłów – mówi.

  Książka ukaże się 9 grudnia. Została wydana w ramach nieodpłatnej działalności statutowej Caritas. – Można ją nabyć w biurze Caritas we Wrocławiu lub w Księgarni Archidiecezjalnej, składając dobrowolną ofiarę i wspierając w ten sposób inicjatywy, które są przed nami – mówi siostra. – Przede wszystkim myślę tu o wigilii dla najuboższych oraz o przygotowaniu paczek dla biednych dzieci.  

  Koszt wydania jednego egzemplarza wynosi ok. 14 zł.

  Dział "U Pana Boga na piecu" to przegląd potraw biblijnych i ciekawy wstęp do katechezy o Piśmie Świętym   Dział "U Pana Boga na piecu" to przegląd potraw biblijnych i ciekawy wstęp do katechezy o Piśmie Świętym Ks. Rafał Kowalski /GN


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół