• facebook
 • rss
 • Zakończ rok na sportowo

  Agata Combik

  dodane 16.12.2013 13:28

  Uliczny Bieg Sylwestrowy odbędzie się tradycyjnie 31 grudnia w Trzebnicy. Trwają zapisy.

  Kończące rok 2013 sportowe święto, zainicjowane przed laty w Trzebnicy przez Władysława Pałaszewskiego, organizowane jest po raz 29. Bieg główny odbywa się na dystansie 10 km (poprzedza go Bieg Dzieci i Młodzieży). Wystartuje 31 stycznia o 12.00 z ul. Daszyńskiego, w pobliżu trzebnickiej Hali Sportowej przy ul. Kościelnej.

  – Trasa jest bardzo ładna, wytyczona odnowionymi ulicami miasta, obejmuje dwie górki – bardzo przez zawodników lubiane – mówi Janusz Pancerz, dyrektor Ulicznego Biegu Sylwestrowego. – Co roku przybywa nam uczestników, w 2012 r. było ich ok. 1200, w tym spodziewam się 1300–1400. Na stronie internetowej www.biegsylwestrowy.pl trwają zapisy. Wciąż przyjmujemy zgłoszenia – chyba że ich liczba osiągnęłaby pułap 1500 osób. To nasz limit. Warto dodać, że po raz drugi imprezie towarzyszy cel charytatywny – tym razem wspieramy Fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Kim są nasi zawodnicy? Zawodowcy to ok. 20–30 osób, pozostali to amatorzy, często jednak bardzo poważnie traktujący bieganie – jako swój sposób na życie. Chcemy zachęcić wszystkich do zdrowego trybu życia, zakończenia roku na sportowo.

  Warto dodać, że bieg – organizowany przez Trzebnickie Centrum Kultury i Sportu – to także wielka atrakcja dla kibiców, licznie dopingujących zawodników wzdłuż trasy. W ubiegłym roku odwiedzili ich m.in. kolędnicy z Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół