Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Z paszportem do muzeum

Od 1 stycznia muzea: Współczesne, Architektury i wszystkie oddziały Muzeum Miejskiego poza cmentarzem żydowskim są bezpłatnie dostępne dla zwiedzających.

Celem, jaki przyświeca władzom Wrocławia, jest upowszechnienie i zwiększenie uczestnictwa mieszkańców miasta w kulturze. Prezydent Rafał Dutkiewicz dodaje, że skorzystają również turyści. - Za darmo będą stałe ekspozycje - zapowiada.

W związku z inicjatywą rusza również program promujący tzw. paszport kulturalny. Będzie miał dwie formy - klasycznej (plastikowej lub papierowej) karty lub elektronicznej (aplikacja na smartfony). Legitymujący się paszportem będą zbierać punkty, które będą wymieniane na nagrody. - Ten program będzie od końca stycznia testowany na uczniach szkół wrocławskich, a od nocy muzeów, czyli od połowy roku, program zliczający punkty zacznie działać powszechnie. Planujemy w tym czasie rozdać 40 tys. paszportów - dodaje gospodarz miasta.

Inicjatywa miejska jest elementem programu przygotowań do bycia Europejską Stolicą Kultury. Przypomnijmy, że tytuł ten będzie przysługiwał Wrocławiowi w 2016 r. Mówi Jarosław Broda, dyrektor Wydziału Kultury UM.

Czy bezpłatny wstęp do muzeów zachęci mieszkańców miasta do ich częstszego odwiedzania?   Czy bezpłatny wstęp do muzeów zachęci mieszkańców miasta do ich częstszego odwiedzania? Karol Białkowski /GN Jak podkreśla J. Broda, wpływy z biletów nie były dotychczas poważnym wpływem do budżetów muzeów. Aby jednak zrekompensować placówkom brak wpływów z tego tytułu, miasto przeznaczyło na ten cel 380 tys. zł.

Włodarze podkreślają, że bezpłatne wstępy będą dotyczyły wystaw stałych. Wystawy tymczasowe będą płatne.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy